Menu
1 / 0
Aktualności /

European Athletics wprowadzi nagrody finansowe na ME

European Athletics wprowadzi nagrody finansowe na ME

Obradująca w Wilnie Rada European Athletics potwierdziła, że podczas mistrzostw Europy w Rzymie – w czerwcu przyszłego roku – pierwszy raz w historii zostaną wypłacone nagrody finansowe dla najlepszych zawodników.

Format oraz wysokość nagród zostaną ustalone i przedstawione w późniejszym terminie. Niemniej jest to zmiana, która jest przełomowa w historii najważniejszej imprezy z kalendarza European Athletics. 

– To historyczna decyzja, która wzmocni naszą strategię, zgodnie z którą zawsze skupiamy się na sportowcach. European Athletics zwiększa tym samym atrakcyjność swojej najważniejszej imprezy – przyznaje prezydent federacji Bułgar Dobromir Karamarinov.

Jak powiedziała, cytowana w oficjalnym komunikacie prasowym European Athletics, Szwajcarka Lea Sprunger – przewodnicząca Komisji Zawodniczej EA – decyzja jest realizacją apelów sportowców. 

– Postrzegamy to jako krok we właściwym kierunku. Przyjmujemy tą decyzję z radością – powiedziała mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów przez płotki z 2018 roku.

Dotychczas nagrody finansowe wypłacane były tylko podczas seniorskich imprez mistrzowskich organizowanych pod egidą World Athletics. Apele zawodników o wypłaty nagród także podczas mistrzostw Europy pojawiały się od lat. Wyjątkowo mocno problem był sygnalizowany m.in. przez management Szweda Armada Duplantisa przy okazji ostatnich mistrzostw, które odbyły się nieco ponad rok temu w Monachium. 

Maciej Jałoszyński/ foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej