Menu
1 / 0
Aktualności /

Dwa dni pod znakiem biegania w Zakopanem! Gwiazdy i amatorzy spotkają się na konferencji i biegu

Dwa dni pod znakiem biegania w Zakopanem! Gwiazdy i amatorzy spotkają się na konferencji i biegu

Bieg „Dycha pod Krokwią” i dwudniowa największa w Polsce konferencja „Biegowe 360 stopni” – w najbliższy weekend biegacze zawładną zimową stolicą Polski. – To będzie nie tylko znakomita dawka wiedzy, ale również przyjemność dla wszystkich miłośników biegania – mówi o dwudniowym święcie biegaczy w Zakopanem Joanna Jóźwik, czołowa polska lekkoatletka ostatnich lat.

Konferencja odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, a jej partnerem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. Także tam, w sobotni wieczór, odbędzie kolejna edycja biegu „Dycha pod Krokwią”. Gwiazdami konferencji będą znakomici polscy biegacze – Joanna Jóźwik i Adam Kszczot, trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński i trener polskich maratończyków Jacek Kostrzeba. Konferencję poprowadzi były medalista mistrzostw świata Marek Plawgo, a to nie koniec znanych postaci, bo do Zakopanego przyjadą tez m.in. rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, specjalista w biegach górskich i organizator jednego z największych festiwali górskich Piotr Herzog. Gośćmi konferencji będą także przedstawiciele portalu bieganie.pl – Artur Kozłowski i Mikołaj Raczyński.

– Bieganie w Polsce już od dawna jest bardzo popularną formą rekreacji, ale i tak każdego roku biegaczy i imprez biegowych jest coraz więcej. Bardzo się z tego cieszę, bo uważam, że bieganie nie tylko znakomicie wpływa na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Odczucia po intensywnym treningu są fantastyczne i doskonale wpływają na naszą pozostałą aktywność na co dzień – mówi Joanna Jóźwik.

– W Zakopanem poprowadzę dwa wykłady – jeden będzie poświęcony sile biegowej, a drugi przygotowaniom wysokogórskim – dodaje Adam Kszczot. Wielką atrakcją dla uczestników będzie również wspólne poranne bieganie z polskimi gwiazdami lekkoatletycznymi – oprócz Kszczota będą to Joanna Jóźwik i Marek Plawgo.

W programie konferencji jest także wykład „4×400 w treningu biegaczy – czyli sposoby na szybkie bieganie dla każdego”, który poprowadzi Aleksander Matusiński, jeden z twórców sukcesów polskiej kobiecej sztafety 4×400 m kobiet w ostatnich latach. Reprezentantki Polski, medalistki wszystkich najważniejszych imprez z igrzyskami olimpijskimi na czele, nie bez powodu nazwano „Aniołkami Matusińskiego”. – Podczas konferencji „Biegowe 360 stopni” będę próbował rozwinąć temat szybkości. Spróbuję przymierzyć się do tej zdolności motorycznej w ujęciu wytrzymałości, czyli wykorzystanie jej w biegach średnich i długich, także w kontekście treningu amatorów. Będę chciał podać także przykłady praktyczne i nowoczesne rozwiązania w treningu szybkości. Podam również przykłady tego, jak my trenujemy. Omówię też praktyczne rozwiązania i przede wszystkim wykorzystanie nowoczesnych technologii – podkreśla Aleksander Matusiński.

– Organizatorom udało się zebrać naprawdę ciekawy skład, wielu uznanych trenerów i ciekawych zawodników, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Sam z chęcią posłucham kilku paneli – dodaje Henryk Szost.

Imprezą towarzyszącą konferencji będzie kolejna odsłona biegu „Dycha Pod Krokwią” z pulą nagród wynoszącą aż dziesięć tysięcy złotych. To nagrody ufundowane przez sponsora głównego Szpital Carolina, Sklep Biegacza oraz markę Mizuno, która dla ponad dwustu uczestników konferencji przygotowała pakiety konferencyjne.  Sporą atrakcją konferencji będą z pewnością spotkania ze specjalistami w dziedzinie social mediów, w tym warsztaty z prowadzenia kont przez aktywnego sportowca, które poprowadzą Nadia Smolarek i Jakub Zawistowski.

Wszystkie szczegóły dotyczące programu konferencji dostępne są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/. Partnerami wydarzenia dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki są m.in. portal bieganie.pl, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Akademicki Związek Sportowy, Kujawy i Pomorze, marka Mizuno, Polanik, Domtel-Sport, MCC Medale oraz Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Informacja prasowa

 

Powrót do listy

Więcej