1 / 0

Pia Skrzyszowska trzecia w mityngu DL w Sztokholmie

Kolejny udany start ma za sobą Pia Skrzyszowska – po zajęciu w piątek czwartego miejsca w mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie w niedzielę była trzecia w imprezie tego cyklu w Sztokholmie.

Polka od startu biegła niemal równo z rekordzistką świata Tobi Amusan, którą miała na torze po swojej lewej stronie. Błąd na ósmym płotku kosztował mistrzynię Europy kosztował utratę rytmu i stratę do liderki. Ostatecznie Skrzyszowska finiszowała trzecia z czasem 12.78, słabszym zaledwie o 0.01 sekundy od wskaźnika World Athletics na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. Zwycięstwo Amusan okrasiła tymczasem wynikiem 12.52.

Walcząc nie tylko z rywalkami, ale też niesprzyjającą aurą Julia Korzuch z czasem 58.94 zajęła czwarte miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Wygrała Carolina Krafzik – 55.71.

W biegu na 800 metrów drugi do mety dobiegł Patryk Sieradzki. Polak miał prowadzić bieg, ale ostatecznie finiszował z czasem 1:49.49, przegrywając jedynie Samuelem Pihlströmem (1:48.62).

Pełne wyniki: Sztokholm

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk