1 / 4

Tomaszów Lubelski: udane mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Tomaszów Lubelski: udane mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Tomaszów Lubelski: udane mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Tomaszów Lubelski: udane mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Tomaszów Lubelski: udane mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Aleksandra Płocińska, Beata Topka, Dariusz Boratyński i Kamil Jastrzębski (na zdjęciu) zdobyli złote medale seniorskich mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które w sobotę odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.

Dystans 8 kilometrów Kamil Jastrzębski pokonał 26:58 i o 6 sekund wyprzedził na mecie Artura Olejarza. Kolejne 6 sekund później na mecie zameldował się Mikołaj Czeronek, który obok brązu w kategorii seniorskiej zdobył złoto w klasyfikacji U23. Na o połowę krótszym dystansie najlepszy był Dariusz Boratyński, który minimalnie pokonał Patryka Kozłowskiego. Trzeci na mecie Oliwier Mutwil zdobył także tytuł mistrza Polski młodzieżowców.

Wśród pań na dłuższym dystansie złoto w kategorii seniorów i U23 zdobyła Beata Topka. Młoda zawodniczka z Borzytuchomia pokonała w Tomaszowie Lubelskim bardziej doświadczone biegaczki – Aleksandrę Lisowską, Monikę Jackiewicz oraz Iwonę Bernardelli. W biegu na 4 kilometry najlepsza była Aleksandra Płocińska (także złoto w kat. U23), która wyprzedziła Ewę Jagielską i Weronikę Lizakowską.

Ciekawie wyglądała rywalizacja juniorek – na dystansie 4 kilometrów udanie wystartowały  zawodniczki, które bardzo dobrze prezentowały się w minionym sezonie letnim. Złoto zdobyła Oliwia Wawrzyniak, która pokonała Olimpię Brezę, Julię Koralewską oraz Natalię Bielak.

Rozegrane na Roztoczu zawody były kwalifikacją do mistrzostw Europy w biegach przełajowych. Oficjalny skład na imprezę w Dublinie ogłosimy na początku przyszłego tygodnia.

Pełne wyniki: Tomaszów Lubelski

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk