1 / 0

Marcin Świerc i Martyna Kantor ze złotymi medalami Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Długim Dystansie

15 maja na trasach biegu DrewHome Beskidzki Topór, wytyczonych w Beskidzie Małym odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Długim Dystansie.

Start znajdował się w Andrychowie, a meta w Rzykach, pobliskiej, położonej wśród gór miejscowości. Trasa liczyła 43 km, przewyższenie + 1911 – 1745 m. Na pierwszych kilometrach niemałą sensację wywołał nieznany w środowisku górali Damian Świerdzewski, z ustanowionym w tym roku rekordem życiowym w maratonie 2:21:31, który prowadził do 10 km. Jednak całkowity brak umiejętności zbiegania sprawił, że ostatecznie ukończył bieg na 12. miejscu. Przez znaczną część dystansu prowadził Andrzej Witek, ale do mety na pierwszym miejscu dobiegł Marcin Świerc zdobywając złoty medal po 3-letniej przerwie. Andrzej Witek zdobył srebrny medal, a brązowy wywalczył Adrian Bednarek będący największą rewelacją tej imprezy.

Wśród kobiet złoty medal, podobnie jak tydzień wcześniej w Bielsku-Białej zdobyła Martyna Kantor. Za 2 tygodnie Mistrzostwa Polski na  Krótkim Dystansie, Martyna Kantor jest do nich zgłoszona, czyżby kolejne złoto? Srebrny medal zdobyła Katarzyna Solińska, a brązowy Katarzyna Wilk.

Imprezę zorganizowała firma Hit the Trail Events s. c.