Menu
1 / 2
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy Silesia 2021

Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy Silesia 2021
Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy Silesia 2021 Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy Silesia 2021

29 i 30 maja reprezentacja Polski będzie na Stadionie Śląskim – Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym – bronić tytułu drużynowego mistrza Europy.

W składzie biało-czerwonych nie zabraknie świetnie dysponowanego w ostatnich dniach Michała Haratyka, który pchnął kulą 22.17. W rzucie młotem Polskę reprezentować będą Malwina Kopron i Paweł Fajdek, a w skoku o tyczce pierwszy występ w sezonie letnim ma zanotować na Śląsku Piotr Lisek. W konkurencjach biegowych zobaczymy m.in. Marcina Lewandowskiego (1500 metrów) i Mateusza Borkowskiego (800 metrów). Wschodząca gwiazda krajowej lekkoatletyki, czyli Pia Skrzyszowska, pobiegnie na 100 metrów oraz 100 metrów przez płotki.

Przed reprezentacją historyczny występ, ponieważ nigdy wcześniej drużynowy mistrz Europy wywalczonego u siebie tytułu nie bronił także na własnej ziemi. Wystawiamy skład, w którym mamy i młodość i doświadczenie. Jestem przekonany, że ta mieszanka przyniesie kibicom dużo radości. Nasi lekkoatleci już nie raz udowodnili, że potrafią mobilizować się na takie starty – podkreśla dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Areną rywalizacji będzie Stadion Śląski, który od blisko roku jest oficjalnie Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Imprezę z trybun tego obiektu będzie mogło obejrzeć przeszło 7000 widzów.

Wiem, że Polacy podczas drużynowych mistrzostw Europy dadzą z siebie wszystko. Mocna reprezentacja, ale też szacunek do przeciwników to cechy, które nas charakteryzują i dzięki którym jesteśmy gotowi na podejmowanie kolejnych wyzwań. Wierzę, że przy wsparciu kibiców na trybunach Stadionu Śląskiego biało-czerwoni mają bardzo duże szanse na obronę tytułu mistrza Europy z 2019 roku – mówi Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

9. Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się na Stadionie Śląskim 29 i 30 maja. Oprócz biało-czerwonych w zmaganiach weźmie udział siedem reprezentacji: Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Portugalia oraz Ukraina.

Skład reprezentacji prezentujemy w załączniku. 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej