Menu
1 / 0
Aktualności /

Tablica IAAF upamiętniająca Irenę Szewińską zawiśnie w Bydgoszczy

Tablica IAAF upamiętniająca Irenę Szewińską zawiśnie w Bydgoszczy

W niedzielę 2 grudnia prezydent IAAF Sebastian Coe ogłosił nowy projekt światowej federacji – pamiątkowe tablice zawisną w miejscach związanych z najważniejszymi postaciami lekkoatletyki. Jedna z nich, która poświęcona będzie Irenie Szewińskiej, zostanie umieszczona na stadionie w Bydgoszczy.

Pamiątkowe tablice ufundowane przez IAAF zostaną zawieszone na całym świecie. W naszej części Europy pojawią się dwie – w Ostrawie poświęcona wybitnemu czeskiemu długodystansowcowi Emilowi Zatopkowi oraz właśnie w Bydgoszczy. Na stadionie, który podczas Grand Prix Brdy w 1976 roku był świadkiem rekordowego biegu Ireny Szewińskiej na 400 metrów, już niebawem pojawi się zatem okazjonalna tablica. Jej wygląd nie jest jeszcze znany – IAAF ogłosił konkurs na projekt.

W weekend w Monako mąż i syn Ireny Szewińskiej przekazali do kolekcji IAAF kolce, w których w latach 70-tych startowała zmarła w czerwcu tego roku siedmiokrotna medalistka olimpijska.

Projekt tablic jest kolejną odsłoną projektu Dziedzictwo IAAF, w ramach którego zorganizowano m.in. wystawę poświęconą historii lekkoatletyki podczas niedawnego pucharu kontynetnów w Ostrawie.

Więcej o projekcie można przeczytać na specjalnie stronie IAAF.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej