Menu
1 / 0
Aktualności /

DME Bydgoszcz 2019: blisko 2000 sprzedanych biletów

DME Bydgoszcz 2019: blisko 2000 sprzedanych biletów

Blisko 2000 biletów sprzedali już organizatorzy przyszłorocznych drużynowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Bydgoszczy – ogłoszono podczas czwartkowej konferencji prasowej. Podczas spotkania z mediami przedstawiono także wyniki konkursu na imię dla maskotki czempionatu.

Maskotka imprezy otrzymała imię „Brysio”, które zostało wyłonione w drodze trwającego od początku września konkursu. Ryś nieprzypadkowo został maskotką bydgoskich mistrzostw Europy.

- W Polsce żyje już tylko 40 osobników, chcemy więc przy okazji mistrzostw zwrócić uwagą, iż należy zadbać o ten gatunek – mówił w czwartek dyrektor imprezy Krzysztof Wolsztyński.

Tymczasem sprzedano już blisko 2000 biletów na trybuny stadionu im. Krzyszkowiaka. Organizatorzy promocję drużynowego czempionatu rozpoczęli w trakcie berlińskich mistrzostw Europy. Jak zapewniają biletami interesują się nie tylko Polacy.

- Pytania o wejściówki docierają do nas z całego kontynentu m.in. Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemiec – przyznał Wolsztyński. 

W przyszłorocznych drużynowych mistrzostwach Europy wystartuje 12 reprezentacji. W tym gronie znajdzie się oczywiście zespół Polski, który przed rokiem w Metropolii Lille zajął drugie miejsce. W składzie reprezentacji była wtedy m.in. bydgoszczanka Iga Baumgart-Witan.

- Organizacja tej imprezy to duże wyróżnienie dla miasta i dla nas, polskich zawodników. W Lille startowałam w biegu indywidualnym i sztafecie, bardzo chciałabym znaleźć się także w gronie reprezentantów na bydgoskie zawody. Muszę przyznać, że nie mogę się doczekać tych zawodów i liczę, że odbędą się przy pełnych trybunach – powiedziała zawodniczka BKS-u Bydgoszcz, mistrzyni Europy z 2018 roku w biegu rozstawnym.

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2019 uświetnią przyszłoroczne obchody 100-lecia istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawody rozegrane zostaną w Bydgoszczy pomiędzy 9 i 11 sierpnia.

Maciej Jałoszyński / foto: Mateusz Bosiacki, LOC Bydgoszcz 2019

Powrót do listy

Więcej