Menu
1 / 0
Aktualności /

Kolejna wielka impreza lekkoatletyczna w Polsce?

Kolejna wielka impreza lekkoatletyczna w Polsce?

Seminarium poświęcone Drużynowym Mistrzostwom Europy 2019 rozpoczął się proces ubiegania się o organizację tej prestiżowej imprezy. Jednym z potencjalnych kandydatów do przygotowania zawodów jest Bydgosz

Seminarium poświęcone Drużynowym Mistrzostwom Europy 2019 rozpoczął się proces ubiegania się o organizację tej prestiżowej imprezy. Jednym z potencjalnych kandydatów do przygotowania zawodów jest Bydgoszcz.

 

We wtorek w Lozannie gościli przedstawiciele trzech federacji zainteresowanych goszczeniem za 3 lata najlepszych lekkoatletycznych drużyn Europy. Obok Polski wolę organizacji drużynowych mistrzostw wyraziły Hiszpania i Ukraina. Jeśli oba kraje zdecydują się złożyć jesienią potwierdzenie aplikacji to rywalami Bydgoszczy w walce o najważniejszą imprezę lekkoatletyczną sezonu 2019 na naszym kontynencie będą Kijów i Madryt.

W Lozannie przedstawiciele European Athletics w 14. punktach szczegółowo przedstawili główne założenia dotyczące tak samych drużynowych mistrzostw jak i procesu aplikacji. Pracownicy stosownych działów europejskiej federacji przybliżyli m.in. tematy związane z bezpośrednim przygotowaniem zawodów, zapoznali przybyłych z zasadami finasowania mistrzostw oraz przedstawili założenia marketingowe dotyczące czempionatu. Cennych rad udzielił również Wilfred Spronk, który koordynował organizację Drużynowych Mistrzostw Europy 2014 w Brunszwiku.

- Cieszę się, że koledzy z Ukrainy poparli nasz wniosek, aby – w celu ułatwiania lokalnej identyfikacji wizualnej imprezy – dostosować logo mistrzostw do krajowych wersji językowych. To ułatwi promocję mistrzostw wśród lokalnych społeczności – zauważa uczestnik seminarium Błażej Stawiarski z bydgoskiego magistratu, który dodaje, że organizacja zawodów jest szansą dla Bydgoszczy nie tylko na promocję, ale także na zwiększenie zysków w branży turystycznej.

Najbliższe drużynowe mistrzostwa Europy odbędą się w czerwcu 2017 roku w Lille. Wcześniej, w kwietniu przyszłego roku, Rada European Athletics wybierze gospodarza kolejnej edycji imprezy, zaplanowanej właśnie na rok 2019.

Lozanna, Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej