Menu
1 / 0
Aktualności /

ME U23 2017: kolejne święto sportu w Bydgoszczy

ME U23 2017: kolejne święto sportu w Bydgoszczy

Zależy nam na zapełnieniu stadionu na kolejnej ważnej imprezie lekkoatletycznej w Bydgoszczy – zaznacza Krzysztof Wolsztyński, prezes KPZLA. W Hotelu Zawisza podsumowano IAAF Mistrzostwa Świata do lat 20 oraz zaprezentowano logo Mistrzostw Europy do lat 23 w lekkoatletyce.

Zależy nam na zapełnieniu stadionu na kolejnej ważnej imprezie lekkoatletycznej w Bydgoszczy – zaznacza Krzysztof Wolsztyński, prezes KPZLA. W Hotelu Zawisza podsumowano IAAF Mistrzostwa Świata do lat 20 oraz zaprezentowano logo Mistrzostw Europy do lat 23 w lekkoatletyce.

13-16 lipca 2017 roku to termin, który warto zapamiętać.  To będzie kolejne święto „królowej sportu” na Stadionie Zawiszy. European Athletics U23 Championships Bydgoszcz 2017 to oficjalna angielska nazwa czempionatu Starego Kontynentu.  – Przypominam: takie zawody już u nas się odbyły. W roku 2003 międzynarodową karierę rozpoczęła tu złotym medalem Jelena Isinbajewa, rozpoczęła w tej samej konkurencji skoku o tyczce Anna Rogowska – wspomniał prezes Wolsztyński.

Wraz z zastępcą prezydenta miasta Iwoną Waszkiewicz zaprezentowali po raz pierwszy oficjalnie logo przyszłorocznej imprezy. Pierwsze robocze spotkania z przedstawicielami European Athletics miały miejsce już jesienią 2015 roku; kolejne odbędą się w listopadzie. – Osoby odpowiedzialne za przygotowanie zawodów gościły u nas także w czasie letnich mistrzostw świata do lat 20 – uzupełnił Wolsztyński.

Uzupełnijmy, że polscy medaliści MŚ U20: Ewa Swoboda (100 m), Klaudia Maruszewska (rzut oszczepem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Oskar Stachnik (rzut dyskiem) będą startowali w lipcu 2017 roku w Bydgoszczy. Do medali aspirowały będą jeszcze także m.in. Sofia Ennaoui oraz druga oszczepniczka Maria Andrejczyk, która o zaledwie 2 cm przegrała brązowy medal igrzysk w Rio.

- Mistrzostwa Świata zakończyły się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Normalnie potrzeba około dwóch lat na przygotowania, my zrobiliśmy te zawody w pół roku. Tym większe podziękowania dla miasta, wolontariuszy, sponsorów i osób bezimiennych z pasją za pomoc. Operacja Bydgoszcz 2016 zakończyła się. Przystępujemy do operacji Bydgoszcz 2017 – mówił Krzysztof Wolsztyński. – Właściwie, to wznawiamy działania ponieważ o organizacji mistrzostw w roku 2017 wiedzieliśmy wcześniej niż – w trybie pilnym – przyznano nam organizację mistrzostw świata. – Niektórzy mówią więc, że mistrzostwa świata, impreza większa, była testem przed mistrzostwami Europy. Znając słabe strony będziemy pracowali nad ich wyeliminowaniem. Jednym z priorytetów będzie poprawienie frekwencji, co jest trudne bo widownia naszego stadionu do lekkiej atletyki jest za duża.

- Miasto ponownie włączy się w pomoc organizatorom z uwzględnieniem działań związanych z budowaniem widowni na trybunach – mówiła Iwona Waszkiewicz. – Serdecznie dziękuję za wysiłek organizacyjny przy mistrzostwach świata. Uczestnicy ze 160 państw ocenili zawody dobrze i masowo korzystali z oferty turystycznej i gastronomicznej Bydgoszczy. Impreza przyniosła duży efekt promocyjny.

Dodajmy, że IAAF MŚ do lat 20 pokazywano w 402 kanałach telewizyjnych na całym świecie (Europa -85, obie Ameryki – 36, Afryka i Bliski Wschód – 119, Azja i Pacyfik – 162). Łączny czas relacji był bliski 700 godzin.

Raport sponsoringowy za okres od 1 czerwca do 18 sierpnia objął 1100 tytułów prasowych i 5 milionów polskojęzycznych portali internetowych, radia i telewizji. 1298 publikacji objęło zasięgiem 751 milionów potencjalnych kontaktów. Wartość doniesień o zawodach zamyka się w kwocie 4 milionów złotych.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej