1 / 0

75. ISTAF - 2. Małachowski i Bukowiecki /foto

W 75. edycji mityngu ISTAF rozegranego w sobotę na Stadionie Olimpijskim w Berlinie drugie miejsca zajęli – Piotr Małachowski w rzucie dyskiem i Konrad Bukowiecki – w pchnięciu kulą, Joanna Jóźwik przebiegła 800 m w czasie 1:58.20, drugim w karierze.

W 75. edycji mityngu ISTAF rozegranego w sobotę na Stadionie Olimpijskim w Berlinie drugie miejsca zajęli  Piotr Małachowski w rzucie dyskiem i Konrad Bukowiecki – w pchnięciu kulą, Joanna Jóźwik przebiegła 800 m w czasie 1:58.20, drugim w karierze.

W rzucie dyskiem Piotr Małachowski dwukrotnie przekroczył 65 m kończąc konkurs z wynikiem 65.39, zwyciężył Austriak Lukas Weisshaidinger 66.00. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław wyprzedził Robertów, Hartinga (GER) 63.23 i Urbanka 62.74.

W szybkim biegu na 800 m Joanna Jóźwik zmieniła taktykę biegu nie trzymając się końcowych pozycji od początku rywalizacji. Jej czas 1:58.20 jest o setną sekundy szybszy od uzyskanego dwa dni wcześniej w Zurychu (szybciej biegała tylko w finale w Rio). Na mecie przed nią uplasowały się trzy Afrykanki, mistrzyni olimpijska Caster Semenya (RSA) 1:55.68, Francine Niyonsaba (BDI) 1:57.58 i Eunice Jepkoech Sum (KEN) 1:57.95.

W biegu na 800 m mężczyzn Adam Kszczot zajął trzecie miejsce z wynikiem 1:45.01 przed Marcinem Lewandowskim 1:45.18, szybsi byli Kenijczycy, dwukrotny mistrz olimpijski David Rudisha 1:43.31 i Kipyegon Bett 1:43.76.

W wyrównanej rywalizacji w pchnięciu kulą przeziębiony Konrad Bukowiecki, w jedynej próbie powyżej 20 m, uzyskał odległość 20.51, dalej o 16 cm pchnął Franck Elemba (CGO). Tomasz Majewski, w przedostatnim  konkursie w karierze, zajął szóste miejsce z wynikiem 20.21 pokonując "odwiecznego rywala" Davida Storla (GER), 2-krotnego  mistrza świata, 20.15.

W skoku o tyczce Piotr Lisek zaliczył wysokość 5.62 (4 miejsce), zwyciężył Konstadínos Filippídis (GRE) przed mistrzem olimpijskim Thiago Brazem Da Silvą (BRA), obaj po 5.72 i Samem Kendricksem (USA) 5.62. Robert Sobera nie pokonał 5.42.

Trójskok – 7. Karol Hoffmann 16.27; 1. Chris Carter (USA) 17.01
3000 m prz – 6. Matylda Kowal 9:46.46; 1. Celliphine Chepteek Chespol (KEN) 9:25.49

Na wysokim poziomie stał konkurs rzutu oszczepem, w którym Johannes Vetter osiągnął odległość 89.57 a Julian Weber (obaj Niemcy) 88.29. W ostatniej konkurencji wieczoru, biegu na 100 m, triumfował 40-letni Kim Collins (SKN) 10.07.

W rzucie oszczepem pań triumfowała Niemka Christina Obergföll (64.28), mistrzyni świata 2013, dla której był to ostatni konkurs w karierze. Oficjlanie pożegnano również innych znakomitych niemieckich lekkoatletów, karierę zakończyli: młociarka Betty Heidler, tyczkarz Björn Otto, oszczepniczka Linda Stahl i skoczek wzwyż Raul Spank.

Jubileuszową edycję mityngu ISTAF rozegrano w obecności prawie 40 tysięcy widzów, zakończył ją pokaz ogni sztucznych.

Pełne wyniki na stronie:    ISTAF

Polecamy            GALERIĘ MARKA BICZYKA              naprawdę warto!