1 / 0

Trzaskalska i Kulka mistrzami półmaratonu

Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) oraz Szymon Kulka (ULKS Lipinki) zdobyli złote medale rozegranych w Pile mistrzostw Polski w półmaratonie.

W rywalizacji kobiet zawodniczka z Lublina uzyskując czas 1:12:44 zdecydowanie pokonała srebrną medalistkę Olgę Ochal. Wicemistrzyni kraju pokonała dystans półmaratoński w 1:15:49 i o 3 sekundy wyprzedziła na mecie Martę Krawczyńską, która zdobyła brąz.

Szymon Kulka do wywalczonego przed miesiącem w Gdańsku tytułu mistrza Polski w biegu na 10 kilometrów dziś dodał złoto na dystansie nieco ponad 21 kilometrów. Podopieczny Janusza Wąsowskiego pokonał trasę w Pile 1:04:28. Drugi w mistrzostwach kraju był Adam Nowicki (1:05:04), trzeci Tomasz Grycko (1:05:24).