1 / 0

Iwona Lewandowska mistrzynią na 10 km

Iwona Lewandowska została w Bielsku-Białej mistrzynią Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 kilometrów.

Posiadające olimpijskie minimum w maratonie Lewandowska pokonała dziś 10 kilometrów ulicami stolicy Podbeskidzia w 33:45. Na mecie podopieczna Marka Jakubowskiego pokonała Izabelę Trzaskalską (34:05) oraz faworytkę gospodarzy, zawodniczkę miejscowego Sprintu, Annę Celińską – specjalistka od biegów górskich uzyskała czas 35:46.

Kobiety walczyły o medale krajowego czempionatu podczas 24. Biegu Fiata. Mistrzostwa mężczyzn w biegu na 10 kilometrów odbędą się latem w Gdańsku, tradycyjnie już w ramach Biegu Dominika.

Pełne wyniki: Bielsko-Biała