1 / 0

Rafał Augustyn mistrzem Polski na 50 km

Rafał Augustyn poprawiając czasem 3:43:22 rekord życiowy w chodzie na 50 kilometrów zdobył w Dudincach złoty medal mistrzostw Polski oraz wypełnił wskaźnik na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Reprezentant Stali Mielec oprócz złota krajowego czempionatu, które wywalczył na dystansie 50 kilometrów już trzeci raz z rzędu, wygrał także rywalizację w ramach mityngu Dudinská Päťdesiatka (IAAF Race Walking Challenge). Wynik 3:43:22 plasuje obecnie polskiego chodziarza na szóstym miejscu w tabelach światowych. Wicemistrzem Polski 2016 został trzeci na mecie zawodów w Dudincach Adrian Błocki, który rezultatem 3:47:16 poprawił rekord życiowy. Brązowy medal zdobył Rafał Fedaczyński – chodziarz AZS UMCS Lublin minął linię mety jako siódmy, a jego czas 3:48:42 jest lepszy od olimpijskiego minimum PZLA.