Menu
1 / 0
Aktualności /

PKOl odkupił medal Kamili Skolimowskiej

Nie będzie licytacji złotego medalu Kamili Skolimowskiej z Sydney. Polski Komitet Olimpijski poinformował, że postanowił go odkupić za kwotę 200 000 złotych.

Polski Komitet Olimpijski poinformował, że postanowił odkupić złoty
medal olimpijski Kamili Skolimowskiej zdobyty na Igrzyskach w 2000 roku w Sydney za 200 000 złotych.

Kwota ta utworzy fundusz w całości przeznaczony na leczenie i rehabilitację młodych sportowców - nadziei olimpijskich. Funduszem dysponować będzie czteroosobowy zespół złożony z dwóch przedstawicieli rodziny Kamili Skolimowskiej oraz dwóch przedstawicieli PKOl. Złoty medal Kamili zostanie przekazany do Muzeum Sportu i Turystyki, mającego swoją siedzibę w Centrum Olimpijskim.

Znane są już nazwiska dwojga sportowców, którzy jako pierwsi skorzystają z pomocy. Organizatorzy akcji proszą o zgłaszanie kolejnych potrzebujących pomocy zawodników. Więcej informacji na stronie http://www.medalkamili.pl/ oraz http://www.olimpijski.pl/.

W związku z zaistniałą sytuacją rodzice zmarłej mistrzyni - państwo Teresa i Robert Skolimowscy - poinformowali, ze zapowiadana licytacja medalu Kamili nie odbędzie się.

Kamila Skolimowska, mistrzyni olimpijska, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Europy, zmarła nagle, 18 lutego, podczas zgrupowania reprezentacji w Portugalii.

Powrót do listy

Więcej