Menu
1 / 0
Aktualności /

Łódzki maraton pod patronatem PZLA

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Jerzy Skucha, objął honorowy patronat nad 6. edycją mBank Maratonu, który odbędzie się 17 maja w Łodzi.

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Jerzy Skucha, objął honorowy patronat nad 6. edycją mBank Maratonu, który odbędzie się 17 maja w Łodzi.

W tym roku na polskich i międzynarodowych biegaczy będą czekać w Łodzi: szybka trasa i czytelna nawigacja, atrakcyjne pakiety startowe, profesjonalni masażyści oraz cenne nagrody.


Biegacze mają do wyboru 3 dystanse: maraton (42 km i 195 m), półmaraton oraz bieg na 10 kilometrów. Dochód z opłat rejestracyjnych w najkrótszym biegu mBank przekaże na cel dobroczynny. Partnerem społecznym 6. mBank Łódź Maratonu został Polski Czerwony Krzyż. Dzięki biegaczom, którzy zdecydują się pobiec w biegu charytatywnym (10 km), najuboższe dzieci z regionu łódzkiego pojadą więc na wakacje organizowane przez PCK. Udział w 6. mBank Łódź Maratonie zapowiedziała także Drużyna Szpiku, czyli zawodnicy, którzy biegają, aby promować walkę z chorobami krwi i zachęcać do oddawania szpiku kostnego na rzecz potrzebujących.
O rosnącej atrakcyjności maratonu świadczy fakt, że władze miasta zdecydowały się włączyć go w oficjalny kalendarz obchodów Święta Łodzi. Dyrektorem 6. mBank Maratonu jest Przemysław Walewski, maratończyk i dziennikarz, dwukrotny mistrz Europy Masters w maratonie.
W dotychczasowych 5 edycjach łódzkiego maratonu pobiegło blisko 3500 biegaczy z 14 krajów świata. Rok temu na starcie pojawiło się blisko 1000 zawodników, a kibicowało im 50 000 fanów.
Formularz zgłoszeniowy, regulamin imprezy oraz wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie: http://www.maraton.com.pl/

6. mBank Maraton odbędzie się 17 maja. Start biegu o godz. 11. na Rynku łódzkiej Manufaktury.

Powrót do listy

Więcej