Menu
1 / 0
Aktualności /

Podiebrady: trójka Polaków z minimami na ME w Rzymie

Podiebrady: trójka Polaków z minimami na ME w Rzymie

Trójka polskich chodziarzy – Katarzyna Zdziebło, Olga Chojecka oraz Maher Ben Hlima – wypełnili podczas sobotnich zawodów w Podiebradach (World Athletics Race Walking Tour Gold) minima na czerwcowe mistrzostwa Europy w Rzymie.

Polskie chodziarki maszerowały w Czechach w tempie nie dającym szans na wypełnienie minimów olimpijskich, ale z realnymi nadziejami na pokonanie 20 kilometrów w czasie poniżej 1:30:00. Ostatecznie Zdziebło i Chojecka uzyskały minimalnie słabsze rezultaty, ale obie wypełniły minimum na mistrzostwa Europy w Rzymie. Zdziebło finiszowała dwunasta z wynikiem 1:30:31, a Chojecka zameldowała się na mecie czternasta (1:31:22). Najlepsza była znakomita Peruwianka Kimberly García León – 1:27:08. 

W rywalizacji panów w pierwszej części dystansu tempo pozwalające myśleć o uzyskaniu minimum olimpijskiego utrzymywał Maher Ben Hlima. Niestety – podobnie jak wielu rywali – miał nieco słabszą drugą połówkę. W Podiebradach było w sobotę ciepło, temperatura przekraczała 20 stopni, co przełożyło się na wyniki chodziarzy. Warunki miały też wpływ na wynik Polaka, który poprawił rekord życiowy i finiszował siódmy z czasem 1:21:07. Zawodnik RKS-u Łódź wypełnił minimum na mistrzostwa Europy oraz zdobył cenne punkty do rankingu kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wygrał Perseus Karlström (1:18:22).

Kolejny sprawdzian polskich chodziarzy za dwa tygodnie podczas drużynowych mistrzostw świata. W Turcji wystartuje jedenastka biało-czerwonych.

Pełne wyniki: Podiebrady

Maciej Jałoszyński / foto (ilustrtacyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej