Menu
1 / 2
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym Antalya24

Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym Antalya24
Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym Antalya24 Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym Antalya24

Jedenaścioro zawodników znajdzie się w składzie reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym, które odbędą się 21 kwietnia w Turcji. – Ten start jest kluczowy dla sztafety chodziarskiej, gdyż jest główną szansą na wywalczenie w tej konkurencji kwalifikacji olimpijskiej – przypomina trener koordynator chodu sportowego w Polskim Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Augustyn.

W składzie polskiej drużyny nie zabraknie medalistki mistrzostw świata i Europy Katarzyny Zdziebło oraz mistrza olimpijskiego Dawida Tomali. Ostateczny skład reprezentacji został ustalony po zawodach Road to Antalya24, które w minioną środę odbyły się na stadionie im. Zygmunta Szelesta na warszawskim AWF-ie. Podczas tego sprawdzianu świetnie na dystansie 10 000 metrów zaprezentowali się Olga Chojecka i Maher Ben Hlima, którzy będą nieformalnymi liderami polskich zespołów w sztafecie mieszanej na dystansie maratońskim. Właśnie w Turcji chodziarze powalczą o nominacje olimpijskie dla swoich krajów w tej nowej – debiutującej w programie igrzysk – konkurencji.

Zawody w Antalyi będą główną okazją do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej dla zespołów do sztafety na dystansie maratońskim. To buduję rangę tego startu i wiem, że zawodnicy zdają sobie sprawę z tego jak priorytetowo muszą do niego podejść. Zgodnie z zasadami pierwsze 22 zespoły na mecie rywalizacji w Turcji zapewnią kwalifikację dla swoich krajów na igrzyska w Paryżu – tłumaczy odpowiedzialny z ramienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki za koordynowanie szkolenia w chodzie sportowym Krzysztof Augustyn. Generalnym sponsorem reprezentacji Polski jest Grupa ORLEN.

Szkoleniowiec zwraca jednak uwagę, że World Athletics zdecydowało iż poszczególne odcinki rywalizacji w mikście będą inne podczas kwietniowych zawodów w Turcji i sierpniowych zmagań olimpijskich.

W Antalyi chodziarze zmierzą się z odcinkami o długościach 12,195 km – 10 km – 10 km – 10 km. Podczas zmagań olimpijskich drużyny krajowe będą rywalizować na ulicach stolicy Francji na odcinkach o długości 11,395 km – 10 km – 10 km – 10,8 km – przypomina Augustyn.

Czwarta edycja drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym odbędzie się 21 kwietnia w Antalyi. Trasa rywalizacji zostanie wyznaczona na położonych na wschodnich obrzeżach miasta terenach wystawienniczych EXPO2016.

Pełny skład reprezentacji Polski prezentujemy w załączniku.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej