Menu
1 / 0
Aktualności /

Stambuł gospodarzem Igrzysk Europejskich 2027

Stambuł gospodarzem Igrzysk Europejskich 2027

Stambuł będzie gospodarzem zbliżających się 4. Igrzysk Europejskich. Wszystko wskazuje na to, że w ramach imprezy ponownie rozegrane zostaną lekkoatletyczne drużynowe mistrzostwa Europy.  

Największa metropolia Turcji była jedynym kandydatem do organizacji wydarzenia. Wcześniej wśród potencjalnych gospodarzy wymieniany był też Split, ale Chorwaci dość szybko wycofali się z pomysłu przeprowadzenia zawodów. Ostatecznie wszystkie dokumenty tureccy organizatorzy mają podpisać ze Stowarzyszeniem Europejskich Komitetów Olimpijskich -ciałem zlecającym przygotowanie imprezy – w czerwcu w Bukareszcie.

Wszystko wskazuje na to, że podczas igrzysk – podobnie jak w zeszłym roku w Polsce – zostaną rozegrane lekkoatletyczne drużynowe mistrzostwa Europy. Formuła wydarzenia ma być zbliżona do tej jaką znamy sprzed roku. W Stambule odbędą się zmagania wszystkich trzech dywizji. Najbliższa edycja drużynowego czempionatu Starego Kontynentu odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w Madrycie (I dywizja). Pierwotnie gospodarzem "drużynówki" w roku 2027, w formule znanej z poprzednich edycji, miał być Stadion Śląski. 

Termin Igrzysk Europejskich 2027 nie jest jeszcze znany. Zgodnie z kalendarzem lekkoatletycznym drużynowe mistrzostwa Europy w sezonie 2027 zaplanowane są na koniec czerwca.  

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej