Menu
1 / 2
Aktualności /

Bytom organizatorem przyszłorocznych mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Bytom organizatorem przyszłorocznych mistrzostw Polski w biegach przełajowych
Bytom organizatorem przyszłorocznych mistrzostw Polski w biegach przełajowych Bytom organizatorem przyszłorocznych mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Bytom będzie w listopadzie 2024 roku gospodarzem 96. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. – Mimo iż będziemy debiutantem w roli organizatora mistrzostw Polski to jestem pewny, że wywiążemy się z zadania perfekcyjnie – zapewnia prezydent miasta Mariusz Wołosz.

Położony w konurbacji górnośląskiej Bytom pierwszy raz w swojej historii będzie gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw Polski.

Bytom debiutuje w roli gospodarza lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Jestem jednak w 100% przekonany, że to będzie debiut udany. Mamy ponad rok na przygotowania i dynamiczny zespół, który ma zająć się organizacją zawodów. Będziemy chcieli zaprosić biegaczy na świetnie przygotowane zawody, zatem już teraz bierzemy się do pracy – zapewnia prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Organizatorzy planują przygotować trasę biegu w położonym w centrum Bytomia Parku Miejskim Kachla.

Świeżo zrewitalizowany park jest jedną z wizytówek naszego miasta. Trasa będzie wymagająca zarówno ze względu na ukształtowanie terenu jak i nawierzchnię. Zawodnicy będą mierzyć się z podbiegami, zbiegami, utwardzonymi alejkami, ale też z piaskiem na miękkim podłożu trawiastym. Jestem też przekonany, że lokalizacja mistrzostw w ścisłym centrum miasta sprawi iż będą to niezapomniane zawody, które zgromadzą też wielu kibiców – mówi Maciej Kurylas, prezes Stowarzyszenia Bytomska Lekkoatletyka i dyrektor mistrzostw.

Pierwsze mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbyły się w 1921 roku w Warszawie. Wówczas rywalizowali tylko mężczyźni. Kobiety pierwszy raz o medale walczyły w 1928 roku w Królewskiej Hucie, czyli dzisiejszym Chorzowie. Tegoroczne mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbędą się 25 listopada. Gospodarzem zawodów będzie Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie na przedmieściach Zielonej Góry, a ich organizatorem Lubuski Związek Lekkiej Atletyki. 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej