Menu
1 / 2
Aktualności /

Mistrzostwa Polski 2024: Łódź, Gniezno, Ustka i Ciechanów gospodarzami imprez biegowych

Mistrzostwa Polski 2024: Łódź, Gniezno, Ustka i Ciechanów gospodarzami imprez biegowych
Mistrzostwa Polski 2024: Łódź, Gniezno, Ustka i Ciechanów gospodarzami imprez biegowych Mistrzostwa Polski 2024: Łódź, Gniezno, Ustka i Ciechanów gospodarzami imprez biegowych

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podjął kolejne decyzje dot. wskazania organizatorów przyszłorocznych mistrzostw Polski. W 2024 roku o medale w biegach zawodnicy powalczą m.in. w Łodzi, Gnieźnie, Ustce oraz Ciechanowie.

Łódź 7 kwietnia będzie gospodarzem kolejnej edycji mistrzostw Polski w biegu maratońskim. Wydarzenie będzie ważnym punktem na drodze kwalifikacyjnej do igrzysk.

Dla nas to duża nobilitacja, że zorganizujemy mistrzostwa w roku olimpijskim. Nasza impreza będzie ważnym punktem w kwalifikacjach maratońskich do igrzysk w Paryżu. Szykujemy zatem szybką i ciekawą trasę, mając nadzieję na mocną obsadę i świetne wyniki. Zadbamy też o to, aby zawodnicy walczący w ramach mistrzostw Polski i o minima olimpijskie byli też docenieni pod względem wysokości nagród finansowych – mówi Jacek Chmiel, dyrektor łódzkiego biegu maratońskiego.

Miesiąc przed mistrzostwami w maratonie odbędzie się czempionat dla półmaratończyków. Impreza, która dotychczas była rozgrywana w terminach powakacyjnych tym razem została zaplanowana na 10 marca. Gospodarzem wydarzenia będzie Gniezno, debiutujące na mapie lekkoatletycznych mistrzostw Polski.

Gniezno Półmaraton może stać się jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń biegowych w Polsce. To za sprawą przyznania naszej imprezie prawa do organizacji mistrzostw Polski właśnie na tym dystansie. Przeprowadzenie takich zawodów będzie świetną promocją dla Gniezna i naszych biegów, które są organizowane na wysokim poziomie – mówi Patryk Bogucki, organizator wydarzenia.

Kolejnymi debiutantami w roli gospodarzy będą Ustka oraz Ciechanów. Nadbałtycki kurort 13 kwietnia przyszłego roku zorganizuje mistrzostwa kraju w biegu na 10 000 metrów. 

Ustka ma bardzo duże tradycje lekkoatletyczne. Dzięki zbudowaniu nowego stadionu mamy teraz rewelacyjną bazę treningową, ale też możliwości organizacji zawodów. Chcemy z tego korzystać, w pierwszej kolejności zapraszając wiosną przyszłego roku na mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów. To impreza, która od lat gromadzi dziesiątki biegaczy z całego kraju i cieszę się, że w roku 2024 będziemy mogli ich gościć w Ustce – podkreśla Henryk Michalski, wiceprezes LKS-u Jantar Ustka.

Do Ciechanowa przyjadą z kolei zawodnicy z kategorii wiekowych U20 i U23, aby rywalizować o prymat w biegu na dystansie 5000 metrów. 

Decyzja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o powierzeniu organizacja mistrzostw Polski w 2024 r. miastu Ciechanów ma mocne uzasadnienie. Jesteśmy w pełni przygotowani. Kilka dni temu oddaliśmy sportowcom do użytkowania nowoczesny i w pełni wyposażony budynek zaplecza sportowo-administracyjnego na miejskim stadionie. Od 2018 r. na bieżni rokrocznie organizujemy imprezy lekkoatletyczne o zasięgu ogólnopolskim – podkreślił prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Zawody w Ciechanowie wg. wstępnych planów mają odbyć się 1 czerwca.

Maciej Jałoszyński / foto: Robert Sienkiewicz (stadion w Ustce), Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej