1 / 2

Cali: Zuzanna Maślana brązową medalistką w pchnięciu kulą

Cali: Zuzanna Maślana brązową medalistką w pchnięciu kulą Cali: Zuzanna Maślana brązową medalistką w pchnięciu kulą

Zuzanna Maślana (MLKL Płock) zdobyła w Cali brązowy medal mistrzostw świata U20 w pchnięciu kulą. Polska sztafeta mieszana zajęła w biegu finałowym piąte miejsce.

Polka zaczęła konkurs od próby na 15.03, ale już w drugiej kolejce zdecydowanie się poprawiła. Pchnęła wówczas 16.04 bijąc rekord życiowy. Ponownie najlepszy wynik w karierze wyśrubowała w czwartej serii osiągając 16.06. To pozwoliło zawodniczce z Płocka zdobyć brązowy medal mistrzostw świata juniorów. Trofeum Maślanej jest pierwszym w historii krążkiem wywalczonym przez polską kulomiotkę na imprezie tej rangi. Mistrzynią świata została w Cali reprezentantka RPA Miné De Klerk – 17.17.

W finale sztafety mieszanej Polska, biegnąca w składzie Remigiusz Zazula, Aleksandra Wołczak, Jakub Szczepaniak i Martyna Trocholepsza, zajęła piąte miejsce z czasem 3:22.52. Złote medale, po zaciętej potyczce z ekipą Indii, zdobyli Amerykanie (3:17.69).

Dziesiąte miejsce w finale męskiego pchnięcia kulą zajął Jakub Korejba. Polak zmagania w Cali zakończył z wynikiem 18.31. Mistrzem globu został reprezentant USA Tarik O'Hagan (20.73).

Na półfinale swoją przygodę z indywidualnymi startami na mistrzostwach świata U20 17-letni Marek Zakrzewski. W sprincie na 100 metrów po słabym początku finiszował ósmy w półfinale z czasem 10.68. Zwycięstwo w finale Botswańczyk Letsile Tebogo okrasił rekordem świata juniorów – 9.91.

W finale skoku o tyczce zameldował się Michał Gawenda. Polak zaliczył 5.20 i z siódmej lokaty awansował do rundy medalowej. Do półfinałów wbiegły natomiast nasze płotkarki na dystansie 400 metrów – Wiktoria Oko (58.90) i Aleksandra Wołczak (59.39).