1 / 2

OOM: Marek Zakrzewski mistrzem Polski w biegu na 100 metrów

OOM: Marek Zakrzewski mistrzem Polski w biegu na 100 metrów OOM: Marek Zakrzewski mistrzem Polski w biegu na 100 metrów

W pierwszym dniu rozgrywanych w Bielsku-Białej mistrzostw Polski kadetów – ogólnopolskiej olimpiady młodzieży – nie zawiódł Marek Zakrzewski. Mistrz Europy U18 wygrał bieg na 100 metrów osiągając wartościowy czas 10.37.

Podopieczny Tomasza Czubaka już w eliminacjach zdeklasował krajowych rywali osiągając 10.58. W finale było jeszcze szybciej. Słupszczanin wygrał z czasem 10.37 – słabszym zaledwie o 0.05 od jego rekordu Polski juniorów młodszych. Drugi z życiówką 10.64 był Michał Gorzkowicz, a trzeci Tomasz Bajraszewski (10.74). Zakrzewski obronił tytuł mistrza Polski do lat 18, który wywalczył przed rokiem we Włocławku.

W finale sprintu kobiet Klaudia Chrostek uzyskując 11.90 była jedyną zawodniczką, która złamała barierę 12 sekund. Na 1500 metrów wygrali Zuzanna Wiernicka (4:38.56) i Wiktor Miłkowski (4:03.02). W biegu na 3000 metrów panów Maksymilian Zawiślak uzyskał 8:45.92, a srebrnego Jakuba Abramczyka i brązowego Michała Mirka dzieliło zaledwie 0.01 sekundy – panowie uzyskali 8:48.41 i 8:48.42. W biegu na 1500 metrów z przeszkodami złoto dla Roksany Piechowski (5:10.41).

Urodzony w 2006 roku Jakub Szarapo zaimponował w eliminacjach biegu na 400 metrów osiągając czas 47.98.

Pełne wyniki: Bielsko-Biała

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk