Menu
1 / 0
Aktualności /

Pierwszy dzień mistrzostwa świata w chodzie w Maskacie

Pierwszy dzień mistrzostwa świata w chodzie w Maskacie

W pierwszym dniu rywalizacji chodziarzy podczas drużynowego czempionatu najlepszą lokatę z biało-czerwonych zajęła osiemnasta wśród juniorek Magdalena Żelazna.

Omańscy organizatorzy przygotowali trudną, selektywną trasę.

Runda nie jest poprowadzona po płaskim terenie, jest przewyższenie 25 metrów. Jest podejście, które naprawdę będzie bardzo selektywnym miejscem  – informuje z Muskatu trener Krzysztof Augustyn.

W tych trudnych warunkach najlepiej z naszych juniorów startujących na dystansie 10 kilometrów poradziła sobie Magdalena Żelazna. Zajęła 18. miejsce z czasem 51:51. Jako dwudziesta piąta metę przekroczyła Izabela Krzyżanowska (53:41). Rywalizację wśród pań zdominowały Chinki – wygrała Yunvan Jiang (47:48) przed Jinvan Jiang (48:03). Trzecia była Finka Heta Veikkola (48:11), a czwarte miejsce wywalczyła – z czasem 48:53 – Ukrainka Walerija Szkolomicka.

Kamil Piecuch zakończył rywalizację na 23. miejscu. Polski chodziarz pokonał 10 kilometrów w 50:03. Podobnie jak wśród kobiet zwycięstwo odniósł zawodnik państwa środka. Chińczyk Hongren Wang osiągnął czas 44:06 i pokonał Włocha Diego Giampaolo (44:14) i swego rodaka Yu Zenga (44:14).

W rywalizacji pań na 20 kilometrów 34. była Anna Zdziebło. Polka uzyskała czas 1:47:54. Wygrała Chinka Ma Zhenxia (1:30:22). 

Rozgrywane w Muskacie drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym są pierwszą imprezą z kalendarza World Athletics organizowaną w Omanie. Dokończenie rywalizacji – w sobotę.

Pełne wyniki: Muskat

Maciej Jałoszyński / foto: Getty Images for World Athletics

Powrót do listy

Więcej