Menu
1 / 0
Aktualności /

Lekkoatletyczne nominacje w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Lekkoatletyczne nominacje w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Wszyscy lekkoatleci, którzy stali na olimpijskim podium w Tokio zostali nominowani w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Najlepszych sportowców Polski za rok 2021 poznamy 8 stycznia 2022.

Organizowany od 1926 roku prestiżowy plebiscyt „Przeglądu Sportowego” został zainaugurowany podczas specjalnego programu emitowanego na antenie Polsat Sport oraz na Onet.pl i Polsatsport.pl.

W roku jubileuszu 100-lecia „Przeglądu Sportowego” Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski jest w naszej redakcji świętem podwójnym. Rok temu nikt nie wiedział, jak mocne piętno pandemia odciśnie na rywalizacji sportowej. Ale udało się – sport wrócił na swoje tory i ponownie dostarcza emocji i wzruszeń kibicom na całym świecie. Wśród nominowanych znów mamy medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy – powiedział redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Paweł Wołosik.   

Lekkoatleci nominowani w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego: 

Maria Andrejczyk
Patryk Dobek
Paweł Fajdek
Sztafeta 4 x 400 m (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska)
Malwina Kopron
Wojciech Nowicki
Dawid Tomala
Anita Włodarczyk
Sztafeta mieszana 4 x 400 m (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik)

Głosować można w Internecie na stronie https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/, SMS-ami lub wysyłając wypełniony kupon, który będzie można znaleźć w Przeglądzie Sportowym oraz dzienniku Fakt. Laureatów poznamy 8 stycznia podczas Balu Mistrzów Sportu. 

Maciej Jałoszyński + materiały prasowe / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej