Menu
1 / 0
Aktualności /

Tokio: polscy lekkoatleci zameldowali się w wiosce olimpijskiej

Tokio: polscy lekkoatleci zameldowali się w wiosce olimpijskiej

Gro polskich lekkoatletów zameldowało się już w wiosce olimpijskiej w Tokio. Za biało-czerwonymi pierwsze treningi na głównej arenie igrzysk – tokijskim stadionie narodowym.  

Do stolicy Japonii ze zgrupowania w ośrodku Zaō Bōdaira, położonym w górskiej okolicy miejscowości Kaminoyama, przybyły m.in. zawodniczki ze sztafety 4 x 400 metrów czy tyczkarze. Biało-czerwoni zameldowali się w wiosce i odbyli pierwszy trening na głównej arenie igrzysk.

Proces zakwaterowania przebiegł bez problemu. Zawodnicy czują już atmosferę zbliżającego się startu. Dużo dobrych emocji przyniósł też trening na stadionie. Arena olimpijska jest imponująca. Podobnie jak całość organizacyjna, która stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie – przyznaje obecny w Tokio dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

W Japonii jest już niemal komplet polskich lekkoatletów. Jako ostatnie do Kraju Kwitnącej Wiśni przylecą Kamila Lićwinko oraz Karolina Nadolska. 

Początek zmagań w nocy z czwartku na piątek czasu środkowoeuropejskiego. Pierwszymi konkurencjami z udziałem Polaków będą kwalifikacje rzutu dyskiem panów oraz biegi pierwszej rundy na dystansie 800 metrów wśród pań.

Transmisje z Tokio na antenach Telewizji Polskiej oraz Eurosportu.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej