Menu
1 / 0
Aktualności /

Wschodzące gwiazdy lekkoatletyki na starcie mistrzostw Polski U20 w Lublinie

Wschodzące gwiazdy lekkoatletyki na starcie mistrzostw Polski U20 w Lublinie

Wschodzące gwiazdy lekkoatletyki z Kornelią Lesiewicz i Krzysztofem Różnickim na czele wystartują w trzydniowych mistrzostwach Polski juniorów. Impreza w Lublinie potrwa od 2 do 4 lipca.

Kornelia Lesiewicz, powołana do reprezentacji olimpijskiej, w lipcu ma przed sobą dwa ważne starty w kategorii juniorskiej. W piątek i sobotę powalczy w Lublinie o złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów, a dwa tygodnie później w Tallinnie wystartuje w mistrzostwach Europy juniorów. Podobne cele stawia przed sobą Krzysztof Różnicki. Utalentowanego średniodystansowca nie zobaczymy w Tokio, ale będzie w gronie faworytów nie tylko mistrzostw Europy juniorów, ale także globalnego czempionatu w tej kategorii wiekowej.

Mistrzostwa w Lublinie pokażą jak prezentują się nasi juniorzy w kontekście dwóch ważnych imprez międzynarodowych. W lipcu czekają nas bowiem mistrzostwa Europy U20 w Tallinnie, a w drugiej połowie sierpnia Nairobi będzie gospodarzem mistrzostwa świata – przypomina Marcin Góra, odpowiedzialny w PZLA za szkolenie młodzieży.

W sumie w Lublinie ma wystartować przeszło 700 zawodników urodzonych w latach 2002-2003. Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski juniorów wracają do Lublina po ponad 55 latach. Poprzednio o medale w tej kategorii wiekowej zawodnicy rywalizowali tutaj w 1964 roku. Po medale sięgały wówczas m.in. Ewa Kłobukowska i Irena Kirszenstein. 

Początek trzydniowych zawodów w piątek. Transmisje z wydarzenia przeprowadzi internetowa stacja KP Sport.

Pełne listy zgłoszonych: 75. PZLA Mistrzostwa Polski U20

Lublin, Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej