1 / 0

Bellinzona: Zalewski trzeci, Lewandowski czwarty

Karol Zalewski zajął trzecie miejsce w biegu na 400 metrów, a Marcin Lewandowski był czwarty w rywalizacji na 1500 metrów podczas mityngu Gala dei Castelli (World Athletics Continental Tour Bronze) w Bellinzonie.

Bieg na 400 metrów, w którym uczestniczył Karol Zalewski, był jedną z najbardziej oczekiwanych konkurencji szwajcarskiego mityngu. Na starcie, obok Polaka, w pierwszym występie poza RPA od 3 lat pojawił się Wayde van Niekerk (poprzednio startował w Europie w sierpniu 2017 roku na mistrzostwach świata w Londynie). Mistrz olimpijski i rekordzista świata nie zawiódł i wygrał z czasem 45.58. Polak dobiegł do mety jako trzeci osiągając 46.03.

W biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski zajął czwarte miejsce. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy uzyskał czas 3:36.44. Wygrał Lamecha Girma - 3:35.67.

Na dystansie 800 metrów zaprezentowały się Angeliki: Cichocka oraz Sarna. Szybciej pobiegła ta pierwsza, finiszując na piątym miejscu z czasem 2:01.26. Druga z naszych zawodniczek była siódma (2:02.62). Wielką niespodziankę sprawiła Hedda Hynne. Norweżka poprawiła rekord kraju i wygrała z najlepszym wynikiem w tym sezonie na świecie - 1:58.10.

Damian Czykier zajął siódme miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki. Polak uzyskał 13.85, a wygrał Aaron Mallet (13.34).