Menu
1 / 0
Aktualności /

Rekordowa liczba zgłoszeń do mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów

Rekordowa liczba zgłoszeń do mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów

Ponad 100 zawodników zostało zgłoszonych do mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów. Zawodnicy o medale powalczą w sobotę na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu.

Do karpackich zawodów ma przystąpić rekordowa liczba 78 zawodników i 29 zawodniczek. W tym licznym gronie nie brakuje doświadczonych biegaczy. 

W rywalizacji pań zdecydowaną faworytką jest Katarzyna Jankowska z białostockiego Podlasia. Na mistrzostwach Polski we Włocławku mocno naciskała ją Sylwia Indeka, która rzadko pojawia się na tak długich dystansach. Podejrzewam, że  podobnie jak we Włocławku będzie także w Karpaczu i Sylwia nie pozwoli Kasi na łatwe zwycięstwo. W gronie mężczyzn myślę, że najwięcej szans na zwycięstwo ma Krystian Zalewski, oczywiście jeśli zdrowie dopisze. W gronie faworytów znajdują się też Tomasz Grycko, Szymon Kulka czy Adam Nowicki  – mówi organizator biegów masowych oraz spiker karpackich zawodów Tomasz Hucał. 

Początek zawodów w sobotę o 16:55. Rywalizację mężczyzn podzielono na trzy biegi. Serie A zaplanowano na 18:15 (panie) oraz 19:00 (panowie). Transmisję z Karpacza przeprowadzi stacja KrakSport TV. 

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej