Menu
1 / 0
Aktualności /

Nabór do funduszu stypendialnego Moniki Pyrek

Nabór do funduszu stypendialnego Moniki Pyrek

Marzenia to takie małe i większe pragnienia, niektóre wypowiadane głośno, inne często pozostają w głowie, czy w sercu, ale… uwaga! Nadszedł idealny moment, by młodzi sportowcy się otworzyli i opowiedzieli o czym marzą. Fundacja Moniki Pyrek ruszyła z kolejną edycją Funduszu Stypendialnego!

- Wiem, jak ciężkie są początki. To właśnie dlatego, razem z firmą Netto Polska, postanowiliśmy zrobić coś, co pomoże młodym ludziom na początku ich sportowej drogi - mówi Monika Pyrek,była lekkoatletka, wicemistrzyni świata w skoku o tyczce i inicjatorka akcji #skokwmarzenia.

Celem działania funduszu jest wsparcie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Fundacja Moniki Pyrek, razem z partnerem funduszu - firmą Netto, wyszukuje perspektywicznych sportowców i otacza ich fachową opieką merytoryczną i finansową. Nagroda to stypendium w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Zostanie wybranych 10 osób. Ponadto, Rada Funduszu, w której poza Moniką Pyrek zasiadają jeszcze: Aleksander Doba, prezes Netto Janusz Stroka oraz Maciej Kurzajewski, służy fachową radą.

- Wszyscy mogą podzielić się inną wiedzą. To jest przydatne dla sportowców, bo czasami mają wątpliwości i nie mają kogo zapytać. Dzięki naszej inicjatywie ci młodzi ludzie mogą uzyskać pomoc i wsparcie od ekspertów z danych dziedzin. Ponadto, w samej idei Funduszu nie do końca chodzi o to, by tworzyć fabrykę mistrzów. Wspieramy sportowców z sukcesami, ale także tych na początku swojej drogi. Jeżeli ktoś osiągnie sukces, to pękamy z dumy, ale zdajemy sobie sprawę, że będziemy tylko malutką cegiełką w całej układance. Z ogromną przyjemnością śledzimy poczynania stypendystów - kontynuuje Monika Pyrek.

Jedna ze stypendystek Aleksandra Rudzińska-Mirosław po raz drugi zdobyła mistrzostwo świata we wspinaczce. Uzyskała też kwalifikację olimpijską. Sukcesy odniosły też m.in. lekkoatletka - Pia Skrzyszowska, Julia Sanecka specjalizująca się w triathlonie czy pływająca Zuzanna Herasimowicz. Fundusz jest skierowany do osób pomiędzy 16, a 25. rokiem życia.

- Zwracamy również uwagę, że w wieku młodzieżowca, nie mając kwalifikacji do kadry seniorskiej, młodzi ludzie stoją przez poważną decyzją. Bywa, że rezygnują z uprawiania sportu, jeżeli znajdują się poza centralnymi strukturami. Fundacja chce im pomóc i dać szansę na rozpoczęcie studiów studia i kontynuację kariery sportowej bez obaw o swoją przyszłość.

Nabór do IV edycji trwa do 31 maja 2020 r. Szczegóły dotyczące Funduszu są dostępne na stronie www.fundacjamonikipyrek.pl, w zakładce Fundusz Stypendialny oraz na profilach Fundacji Moniki Pyrek w mediach społecznościowych.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej