1 / 0

Wuhan: srebro Bukowieckiego, brązowe medale Święty-Ersetic i Kopron

Konrad Bukowiecki osiągając odległość 21.84 zdobył w chińskim Wuhan srebrny medal światowych igrzysk wojska. Brązowe krążki zdobyły Justyna Święty-Ersetic oraz Malwina Kopron.

Od początku konkursu prowadził Darlan Romani. Brazylijczyk w pierwszej próbie osiągnął 20.83. Tuż po nim do koła wszedł Konrad Bukowiecki i pchnął 20.74. Następna seria przyniosła Romaniemu wynik 22.36, którym zapewnił sobie złoty medal. Za jego plecami Polak najpierw w trzeciej serii uzyskał 21.09, a w przedostatniej kolejce poprawił się na 21.84 i zdobył srebro. Piąty z wynikiem 20.37 był Jakub Szyszkowski.

Dwa biegi mają po wtorkowej sesji zawodów Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik. Panie najpierw bez problemu przebrnęły przez pierwszą rundę zmagań, a później wystartowały w finale. Ostateczną rywalizację Święty-Ersetic zakończyła na trzecim miejscu z czasem 52.19, tracąc do drugiej na mecie zawodniczki 0.70 sekundy. Czwarte miejsce zajęła Hołub-Kowalik (52.42). Wygrała mistrzyni świata Salwa Eid Naser (50.15).

Ostatnim rzutem, na 67.12, brązowy medal wyszarpała Malwina Kopron. Wygrała reprezentantka gospodarzy Wang Zheng (69.34).

W finałowym biegu na 400 metrów Łukasz Krawczuk z czasem 47.18 zajął szóste miejsce. Na pierwszej rundzie zmagania zakończył Jakub Krzewina.

W skoku wzwyż, wygranym przez Ilję Iwaniuka, ósmy z wynikiem 2.05 był Norbert Kobielski.

Do finału skoku w dal awansował Tomasz Jaszczuk. Polak w kwalifikacjach osiągnął 7.67. Na pierwszej rundzie przygodę z biegiem na 100 metrów w Wuhan zakończyła Marika Popowicz-Drapała (11.74, czwarta w biegu). Prawo startu w walce o medale zagwarantował sobie także przeszkodowiec Krystian Zalewski.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk