Menu
1 / 0
Aktualności /

Przedstawiono kalendarz Diamentowej Ligi 2020

Przedstawiono kalendarz Diamentowej Ligi 2020

Piętnaście mityngów znalazło się w kalendarzu przyszłorocznej Diamentowej Ligi. Inauguracja cyklu nastąpi bardzo wcześnie – już 17 kwietnia w Dosze. 

Pierwszy raz w historii dwa mityngi cyklu odbędą się w Chińskiej Republice Ludowej. Jeden z nich odbędzie się 10 maja w Szanghaju, drugi tydzień wcześniej w nieustalonej jeszcze lokalizacji. Ekspansja w Państwie Środka jest efektem niedawno podpisanej umowy pomiędzy World Athletics (dawniej IAAF) z chińską spółką Wanda Group.

Mimo wcześniejszych doniesień o usunięciu z Diamentowej Ligi pozostanie w niej mityng rozgrywany na Stadionie Olimpijskim w Sztokholmie. Jednodniowym stanie się mityng w Londynie. Mityng w Birmingham zastąpią natomiast zawody w Gateshead. Decyzja ta jest spowodowana renowacją stadionu w Birmingham, który za nieco ponad 2 lata będzie areną Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej.

Finał Diamentowej Ligi zostanie rozegrany 11 września w Zurychu. Ostateczne decyzja dot. rozgrywanych konkurencji ma zostać podjęta w listopadzie.

World Athletics zapowiedział również nowy cykl mityngów – World Athletics Continental Tour. Ma on dać większej grupie sportowców szansę rywalizacji na najwyższym poziomie.  

Kalendarz Diamentowej Ligi 2020:

17 kwietnia - Doha
10 maja - Chiny (lokalizacja zostanie ustalona)
16 maja - Szanghaj
24 maja - Sztokholm
28 maja - Rzym
31 maja - Rabat
7 czerwca - Eugene
11 czerwca - Oslo
13 czerwca - Paryż
4 lipca - Londyn
10 lipca - Monako
16 sierpnia - Gateshead
20 sierpnia - Lozanna
4 września - Bruksela
11 września - Zurych /finał/

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej