Menu
1 / 4
Aktualności /

Gwiazdy i emocje - czas na 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Radomiu

Gwiazdy i emocje - czas na 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Radomiu
Gwiazdy i emocje - czas na 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Radomiu Gwiazdy i emocje - czas na 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Radomiu Gwiazdy i emocje - czas na 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Radomiu Gwiazdy i emocje - czas na 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Radomiu

Pełne trybuny i gwiazdy – tak będą wyglądać 95. PZLA Mistrzostwa Polski, które już jutro ruszają w Radomiu.

Od piątku do niedzieli położony na południowych krańcach województwa mazowieckiego Radom będzie sercem lekkoatletycznej Polski. Władze miasta zapowiadają pełną mobilizację.

- Mogę dziś, przy prezesie Majewskim, zameldować pełną gotowość. Jesteśmy przygotowani, chociaż przed nami było postawione wyjątkowe zadanie. Zarząd PZLA powierzając Radomiowi imprezę rangi mistrzostw Polski seniorów, przypadającą w roku jubileuszu 100-lecia Związku, dał nam wielki kredyt zaufania. Wierzę, że dziś stajemy w szeregu najbardziej cenionych organizatorów imprez mistrzowskich i PZLA jeszcze nie raz powierzy nam goszczenie ważnych międzynarodowych wydarzeń. – powiedział prezydent miasta Radosław Witkowski.

Za organizacją mistrzostw stoi sztab ludzi. Gospodarze podkreślają, że robią wszystko by impreza zakończyła się sukcesem tak sportowym jak i organizacyjnym.

- Za nami wiele miesięcy trudnej pracy. Wiele wyzwań związanych m.in. z przygotowaniem obiektu. Dziś w organizację wydarzenia zaangażowanych jest 180 osób. Zajmują się najróżniejszymi sprawami – od wydawałoby się drobnych tematów, po naprawdę duże rzeczy. Jestem jednak głęboko przekonany, że wszystko będzie precyzyjnie przygotowane. – zapewnia dyrektor mistrzostw Mateusz Tyczyński.

W Radomiu nie może oczywiście zabraknąć gwiazd. Na stadionie przy ul. Narutowicza wystartuje cała polska kadra, w tym członkowie zwycięskiego zespołu z drużynowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

- Tak naprawdę tutaj będzie jeszcze więcej naszych gwiazd niż w Bydgoszczy. Tam mogliśmy wystawić tylko jednego zawodnika w konkurencji. Na mistrzostwach Polski będą zatem wielkie pojedynki np. w pchnięciu kulą pomiędzy Konradem Bukowieckim i Michałem Haratykiem, świetne będą też biegi na 400 metrów pań z Aniołkami Matusińskiego. – zapewnia wiceprezes PZLA Tomasz Majewski, dodając iż w Radomiu wielu zawodników będzie miało ostatnią szansę na wypełnienia kwalifikacji do mistrzostw świata w Dosze.

Jedną z gwiazd mistrzostw, która może liczyć na największy aplauz kibiców jest Radomianka Martyna Kotwiła. Jak podkreśla brązowa medalistka mistrzostw świata U20 z przed roku występ przed własnymi sympatykami jest wyjątkowy.

- Będę czuła to wsparcie z trybun i z pewnością bieżnia mnie poniesie. Postaram się o jak najlepszy wynik. – zapewnia zawodniczka miejscowego klubu RLTL-ZTE.

Bilety na 95. PZLA Mistrzostwa Polski są jeszcze dostępne w kasach stadionu, centrum informacji na radomskim dworcu oraz w Internecie. Dotychczas swoje wejściówki zakupiło ponad 5 000 osób.

Początek zawodów w piątkowe popołudnie. Pierwszy finał tuż po godzinie 15:00, oficjalnie otwarcie o 17:00. Transmisje z Radomia przeprowadzi TVP Sport, sesje nie objęte relacją telewizyjną pokaże KP-Sport.

Radom, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej