1 / 0

Birmingham: Marcin Krukowski z awansem do finału Diamentowej Ligi

Oszczepnik Warszawianki Marcin Krukowski zajmując piąte miejsce w niedzielnym mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham zapewnił sobie awans do finału tegorocznego cyklu.

Polak dwukrotnie przekraczał 80 metrów. Najlepszą odległość osiągnął w szóstej próbie gdy posłał oszczep na 81.02. Wynik ten pozwolił mu zająć piąte miejsce oraz zapewnił awans do finałowego konkursu oszczepników. Ostateczne rozstrzygnięcie tegorocznej Diamentowej Ligi w tej konkurencji odbędzie się 29 sierpnia w Zurychu. Najlepszym zawodnikiem konkursu w Birmingham był Tajwańczyk Cheng Chao-tsun. Rekordzista Azji (91.36) uzyskał odległość 87.75.

W biegu na milę 13. miejsce z czasem 4:45.69 zajęła Sofia Ennaoui. Polka przyznała po biegu, że nie może być zadowolona z osiągniętego rezultatu. Wygrała pozostająca w bardzo dobrej dyspozycji Niemka Konstanze Klosterhalfen – czasem 4:21.11 ustanowiła rekord kraju.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się w sobotę w Paryżu. Areną zmagań będzie Stade Sébastien Charléty. Obiekt, który pod koniec sierpnia 2020 roku będzie gospodarzem mistrzostw Europy, został wyposażony w ostatnich tygodniach w nową niebieską bieżnię Mondo.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk