1 / 0

EYOF 2019: Jędrzej Poczwardowski kontynuuje złotą polską serię

Jędrzej Poczwardowski kontynuuje złotą serię polskich lekkoatletów na 15. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Średniodystansowiec MKL Toruń zwyciężył w środę w Baku w biegu na dystansie 1500 metrów. To trzecie złoto dla Polski na zawodach w stolicy Azerbejdżanu.

Urodzony w 2002 roku Polak uzyskał czas 3:54.64. Poprzednio biało-czerwony zawodnik zdobył krążek EYOF na tym dystansie… 7 lat przed urodzeniem Poczwardowskiego. Warto dodać, że zawodnik z Torunia pobiegł w Baku o ponad 4 sekundy wolniej od życiówką – tą na poziomie 3:50.15 ustanowił 8 czerwca podczas memoriału Żylewicza w Gdańsku.

Mistrzyni OOM w biegu na 400 metrów Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) zajęła w Baku szóste miejsce. 15-letnia Polka pokonała jedno okrążenie stadionu w 55.65. Wygrała Ołesja Sołodatowa – 53.57.

Do finału biegu na 200 metrów – z najlepszym czasem wśród startujących 21.35 – awansował Oliwer Wdowik. Rzutem na 77.82 awans do walki o medale zapewnił sobie także młociarz Dawid Piłat.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Saska