1 / 0

Alicja Konieczek z minimum na mistrzostwa świata

Mistrzyni uniwersjady Alicja Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) wypełniła w fińskim Joensuu czasem 9:36.09 minimum na jesienne mistrzostwa świata w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Polka po wolniejszej pierwszej części dystansu Polka zdecydowanie podkręciła tempo i finiszowała na drugim miejscu. Konieczek ustanowiła w Finlandii rekord życiowy i przesunęła się na piąte miejsce w polskich tabelach historycznych.

Na 100 i 200 metrów pobiegł we wschodniej Finlandii Przemysław Słowikowski. Na krótszym dystansie zajął czwarte miejsce z czasem 10.37. Lepiej spisał się po kilkudziesięciu minutach w sprincie na 200 metrów. Biegacz AZSu-AWFu Katowice triumfował z rekordem życiowy 20.77.

W skoku w dal czwarte miejsce z wynikiem 7.63 zajął Mateusz Różański.

Klaudia Siciarz po błędzie na dziewiątym płotku została zdyskwalifikowana w pierwszym biegu na 100 metrów przez płotki. Polkę dopuszczono do startu w finale B – tam uzyskała najlepszy czas ze startujących 13.05.