1 / 0

Żary: zwycięstwo Roberta Sobery w Memoriale Ślusarskiego

16. edycja tradycyjnych zawodów upamiętniających Tadeusza Ślusarskiego - Mistrza Olimpijskiego z Montrealu, który urodził się i swoją karierę zaczynał właśnie w Żarach odbyła się w całkiem nowej odsłonie. Dotychczasowe zmagania tyczkarzy miały miejsce w rynku w centrum Żar. Tym razem rywalizacja została przeniesiona na świeżo wyremontowany, pięknie położony stadion Syrena i stanowiła integralną część Mityngu Lekkoatletycznego Swiss Krono Cup Żary.

Nowa formuła zawodów pozwoliła na rywalizację w jednym konkursie młodych adeptów sztuki tyczkarskiej (Szymon Pawlicki – rocznik 2002) z uznanymi już gwiazdami, jak Robert Sobera – Mistrz Europy z Amsterdamu z roku 2016. Zawodnicy z regionu mieli szansę zmierzyć się czołowymi reprezentantami kraju. Połowa zawodników (5) uzyskała nowe rekordy życiowe lub wyrównało dotychczasowe.

Konkurs odbył się przy sprzyjającej pogodzie – około 24 stopnie oraz w obecności około 500  widzów. W zawodach wystartowało 10 zawodników.

Rozstrzygnięcia Mityngu obyły się bez niespodzianek – zwycięzcą został Robert Sobera, zawodnik AZS AWF Wrocław. Podopieczny Trenera Dariusza Łosia uzyskał wysokość 5.30 m.

Drugie miejsce z tym samym wynikiem zajął zawodnik Zawiszy Bydgoszcz Mateusz Jerzy.

Na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Chmara jr, również zawodnik bydgoskiego Zawiszy, który z powodzeniem kontynuuje rodzinne tradycje. Konkurs odbył się dzięki wsparciu Gminy Żary o Statusie Miejskim oraz firmy SWISS KRONO.