Menu
1 / 0
Aktualności /

Nankin: Patryk Dobek liderem europejskich tabel, Włodarczyk z minimami na MŚ i IO

Nankin: Patryk Dobek liderem europejskich tabel, Włodarczyk z minimami na MŚ i IO

Patryk Dobek uzyskując w biegu na 400 metrów przez płotki czas 49.23 wypełnił podczas wtorkowego mityngu IAAF World Challenge w Nankinie minimum na jesienne mistrzostwa świata w Dosze. Kolejny udany start zanotował oszczepnik Marcin Krukowski, a od uzyskania wskaźników na Dohę i Tokio sezon rozpoczęła Anita Włodarczyk.

W biegu płotkarskim Polak uległ jedynie Japończykowi, niegdysiejszemu mistrzowi Azji, Takatoshiemu Abe. Zawodnik z Krau Kwitnącej Wyspy uzyskał 49.16. Wynik 49.23 pozwolił naszemu reprezentantowi nie tylko na wywalczenie przepustki na światowy czempionat, ale także na objęcie pozycji lidera europejskich tabel.

Wysoką formę utrzymuje oszczepnik Marcin Krukowski. Trzeci tegoroczny start miotacz ze stolicy zakończył – podobnie jak poprzednie – z wynikiem ponad 84 metrowym. Na mityngu w Nankinie popisał się próbą na 84.45 i uległ jedynie mistrzowi olimpijskiemu Niemcowi Thomasowi Röhlerowi (86.39) oraz Czechowi Jakubowi Vadlejchowi (85.34).

W Nankinie pierwszy występ w tym sezonie odnotowała Anita Włodarczyk. Rekordzistka świata konkurs ostatecznie zakończyła z wynikiem 73.64, który pozwolił jej zająć trzecie miejsce i uzyskać minima na mistrzostwa świata oraz igrzyska olimpijskie. Lepsze od Polki były Zheng Wang (75.27) oraz DeAnna Price (74.21). W wyrównanym konkursie siódma, z rezultatem 72.34, była Joanna Fiodorow. Na jedenastym miejscu rywalizację zakończyła Malwina Kopron – 68.25.

Ósma w konkursie pchnięcia kulą była Paulina Guba. Mistrzyni Europy osiągnęła 17.95 i do wypełnienia minimum na mistrzostwa świata zabrakło jej zaledwie 5 centymetrów. Z najlepszym rezultatem na świecie – 19.84 – triumfowała Chinka Gong Lijiao.

Mityng IAAF World Challenge rozegrano w Nankinie pierwszy raz w historii. Impreza była jednym z etapów promocji halowych mistrzostw świata, które chińska metropolia zorganizuje w połowie marca 2020 roku.

Pełne wyniki: Nankin

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej