1 / 0

21 medali Polaków w 1. dniu 8. HMŚ Masters w Toruniu

Udanie rozpoczęli polscy reprezentanci 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Toruniu, po pierwszym dniu mają w swym dorobku 6 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medali.

Z siedmiu męskich finałów w rzucie ciężarkiem Polacy wygrali trzy, w kategorii W65 kolejne złoto do bogatej kolekcji dodał Andrzej Piączkowski, a razem z nim na najniższym stopniu podium (na zdjęciu) stanął prezes PZLA Masters, Wacław Krankowski. Imponująco wyglądał finisz Polek na dystansie 3000 m (W35), para Barbara Bieganowska (3-krotna mistrzyni paraolimpiady) oraz Anna Zagórska-Rostkowska minęły linię mety z 4-sekundową przewagą nad rywalkami. W skoku wzwyż kibicom przypomniała się Anna Ksok, zwyciężyła pod nazwiskiem Widawska pokonując wysokość 1.70.
Wśród srebrnych medalistów warto podkreślić dobrą formę oszczepników, Mirosława Witka (M50) i Tomasza Damszela (M45).
W klasyfikacji medalowej Polska plasuje się na drugim miejscu za Wielką Brytanią (7 zł. 11 sr. 12 br.).