Menu
1 / 0
Aktualności /

Madryt: zwycięstwa Swobody i Ennaoui w IAAF World Indoor Tour

Madryt: zwycięstwa Swobody i Ennaoui w IAAF World Indoor Tour

Niezwykle rozpędzona jest w tym sezonie halowym Ewa Swoboda. Polka odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w mityngu cyklu IAAF World Indoor Tour osiągając w Madrycie rezultat 7.11. Sofia Ennaoui została liderką europejskich tabel i wypełniła minimum na halowe mistrzostwa Europy.

Kolejny świetny start odnotowała Ewa Swoboda. Polka, liderka światowych tabel, w madryckich eliminacjach uzyskała 7.21. Później było jeszcze szybciej. W finale nasza reprezentantka spisała się znakomicie. Ponownie okazała się szybsza od Dafne Schippers i triumfowała z czasem 7.11. To piąty wynik w karierze podopiecznej Iwony Krupy. Polka mająca na koncie już 30 punktów praktycznie zapewniła sobie ostateczne zwycięstwo w cyklu IAAF World Indoor Tour.

Po znakomitym starcie na Orlen Copernicus Cup formę w biegu na 1500 metrów potwierdziła Sofia Ennaoui. Nasza zawodniczka uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie w Europie – 4:08.31. Polka oczywiście wypełniła minimum na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow.

Drugie miejsce w konkursie kulomiotów zajął Konrad Bukowiecki, który popisał się próbą na 20.66. Tuż za nim uplasował się mistrz Europy Michał Haratyk. David Storl spisał się lepiej niż kilka dni temu w Łodzi wygrywając z 21.01. 

Mateusz Borkowski zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów.

Piąta w biegu na 3000 metrów była Renata Pliś (9:03.90), a siódmy w skoku w dal był Tomasz Jaszczuk (7.73).

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej