Menu
1 / 0
Aktualności /

Buenos Aires 2018: Pia Skrzyszowska piąta na półmetku

Buenos Aires 2018: Pia Skrzyszowska piąta na półmetku

Pia Skrzyszowska (Skra Warszawa) spisała się najlepiej z biało-czerwonych startujących w trzecim dniu olimpijskich zmagań w Buenos Aires. Po pierwszym etapie rywalizacji na 200 metrów podopieczna Przemysława Radkiewicza zajmuje wysokie piąte miejsce.

Warszawianka, córka brązowej medalistki halowych mistrzostw Europy w skoku w dal Jolanty Bartczak, w swojej serii była druga z czasem 24.51. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich trzech serii Polka została sklasyfikowana na bardzo dobrym piątym miejscu. Niekwestionowaną liderką po pierwszej odsłonie rywalizacji w biegu na 200 metrów jest Islandka Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir, która jako jedyna złamała barierę 24 sekund uzyskując rekord życiowy 23.55.  

Dobrze spisał się w sobotę także płotkarz Jakub Czak (Lubusz Słubice). Zawodnik, który w lipcu pechowo – przez kontuzję – nie ukończył finału mistrzostw Europy kadetów dziś poprawił rekord życiowy pokonując 110 metrów przez płotki w 13.86. Ten wynik pozwolił Słubiczaninowi na zajęcie siódmego miejsca w pierwszej części zmagań i awans do najlepszej, finałowej, serii.

W biegu na 200 metrów mężczyzn Adam Łukomski (Park Zduńska Wola) był w swojej serii czwarty, a jego wynik 21.97 to ostatecznie 15. czas dnia. Na dystansie 800 metrów 16. rezultat tej fazy zawodów (1:53.82) uzyskał Adam Masaczyński z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. W polskiej ekipie zawiódł dziś najbardziej oszczepnik Marek Mucha (KU AZS Politechniki Opolskiej Opole). Lider światowych tabel po trzech niemierzonych rzutach w czwartej serii uzyskał zaledwie 61.43 i obecnie jest 16.

Jutro w Buenos Aires pierwsze konkurencje drugiego etapu zmagań. O medal igrzysk młodzieży powalczy m.in. Gracjan Kozak, czwarty po pierwszej odsłonie rywalizacji dyskoboli.

Pełne wyniki: Buenos Aires

Maciej Jałoszyński / foto: Michał Tittinger

Powrót do listy

Więcej