Menu
1 / 0
Aktualności /

10 czerwca Grand Prix Gliwic z udziałem gwiazd

10 czerwca Grand Prix Gliwic z udziałem gwiazd

Królowa Sportu obrała sobie Górny Śląsk jako miejsce swojego pobytu podczas drugiego weekendu czerwca tego roku. Po wielkim sukcesie zeszłorocznego otwarcia Areny Lekkoatletycznej w Gliwicach działacze klubu GKS PIAST podjęli się w tym roku zorganizowania już pełnych zawodów lekkoatletycznych w międzynarodowej obsadzie.

Już dwa dni po emocjach na Stadionie Ślaskim, związanych z tradycyjnym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, także mieszkańcy Gliwic będą mogli z bardzo bliska obejrzeć lekkoatletyczne pojedynki na światowym poziomie.
W niedzielne popołudnie 10 czerwca na kameralnym stadionie w Gliwicach zagości wielu reprezentantów Polski z medalistami kilku ostatnich światowych i europejskich czempionatów. Impreza rozpocznie się od mocnego uderzenia w nietypowej rywalizacji zespołowej w rzucie młotem.

W konkursie wystąpią dwa znakomite polskie teamy, które składać się będą z najlepszych zawodniczek i zawodników na świecie, medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy : Malwina Kopron wystąpi w zespole z Pawłem Fajdkiem a Joanna Fiodorow z Wojciechem Nowickim. Ich rywalami będą zespoły narodowe z Czech i Białorusi, a także jedna ekipa międzynarodowa z reprezentantem Chin, aktualnym wicemistrzem Azji Shizu Wangiem.

Nie mniejsze emocje oraz światowej klasy wyniki spodziewane są również w drugiej odsłonie imprezy, podczas której wystąpią między innymi nasi złoci medaliści ostatnich Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham : Rafał Omelko i Jakub Krzewina w biegu na dystansie 200 metrów. Ich formę na tym sprinterskim odcinku sprawdzi nikt inny niż legenda światowego sprintu wielokrotny , w tym także złoty, medalista mistrzostw świata na sprinterskich dystansach, zawodnik St.Kitts & Nevis Kim Collins.
Na tym samym dystansie w wydaniu kobiecym wystąpi między innymi Patrycja Wyciszkiewicz, Mistrzyni Europy juniorów z Rieti  na 400m , srebrna medalistka ostaniach Halowych Mistrzostw Świata.mierząc się z kilkoma zawodniczkami zagranicznymi

Wspaniałych wyników oczekujemy również po naszych płotkarkach na odcinku jednego okrążenia.  Na starcie stanie aktualna wicemistrzyni Europy Joanna Linkiewicz, która tak znakomicie rozpoczęła swój sezon podczas zawodów Diamentowej Ligi w dalekim Szanghaju, gdzie w gronie światowej elity zajęła piąte miejsce uzyskując jednocześnie minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie. Taki cel stawia sobie na pewno nasza druga reprezentantka w tej konkurencji Emilia Ankiewicz, która w Berlinie zamierza znacznie poprawić swoją finałową lokatą z poprzednich mistrzostw w Amsterdamie. ich rywalkami będą znakomite zawodniczki między innymi z Ukrainy i Bahrajnu.

W męskim biegu na tym dystansie  o pobicie swojego rekordu życiowego, a tym samym o uzyskanie normy na Berlin starał się będzie Patryk Adamczyk, które po zeszłorocznej kontuzji wraca do doskonałej dyspozycji, co potwierdził podczas sezonu halowego, podczas którego wystąpił w naszej złotej sztafecie na Mistrzostwach Świata w Birmingham. Jego formę sprawdzą między innymi aktualny mistrz Azji, reprezentant Filipin Eric Cray.

W biegach średnich doskonałych wyników oczekuje się w  biegu na 1500m mężczyzn , gdzie nastąpi pojedynek wschodzących gwiazd na tym dystansie z Polski i Czech , Michała Rozmysa i Filipa Sasinka, dla których będzie to rewanż za zeszłoroczne Mistrzostwa Europy do lat 23 w Bydgoszczy. Obaj planują pobić w Gliwicach swoje, już dzisiaj bardzo dobre rekordy życiowe.  Podobne cele stawiać sobie będą również były rekordzista Polski na tym dystansie Artur Ostrowski i wicemistrz Europy na 3000 m z przeszkodami z Zurychu Krystian Zalewski. W tym zadaniu wspierać ich będą nie tylko znakomity prowadzący Adam Czerwinski, ale także kilku doskonałych biegaczy z Kenii i Etiopii.

W biegu na dwa okrążenia kobiet w międzynarodowej obsadzie wystąpi kilka młodych polskich zawodniczek, których celem będzie uzyskanie wyniku lepszego od normy na berliński czempionat, czyli 2,02,00.

Ciekawie również zapowiadają się pozostałe konkurencje: 100m i rzut dyskiem mężczyzn, w których zawodnicy z Polski i innych krajów walczyć będą o jak najlepsze wyniki, które umożliwią im następnie starty na imprezach rangi mistrzostw świata i Europy w rożnych kategoriach wiekowych.  Szczególnie dotyczy to rzutu dyskiem, gdyż po zeszłorocznym otwarciu rzutni przez wielkiego mistrza Piotra Małachowskiego wypowiadał on tylko same komplementy o warunkach panujących na tym obiekcie właśnie dla tej konkurencji.


I chociaż rozmowy organizatorów z kolejnymi zawodniczkami i zawodnikami z kraju i zagranicy jeszcze trwają, to już dzisiaj można powiedzieć, że wszyscy kibice, którzy zjawią się na gliwickim stadionie  w niedzielę 10 czerwca będą mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym sportowym wydarzeniu.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej