1 / 0

Nassau: Polki czwarte w biegu 4x800 metrów

Czwarte miejsce kobiecej sztafety 4x800 metrów było dla polskich kibiców najmilszym akcentem pierwszego dnia festiwalu sztafet IAAF World Relays w Nassau.

Biało-czerwone pobiegły w składzie Anna Sabat, Paulina Mikiewicz-Łapińska, Martyna Galant oraz Angelika Cichocka. Przez większość dystansu prowadził zespół amerykański, który pozycję liderek oddał tylko na nieco ponad jedną zmianę Australijkom. Zawodniczki z USA wygrały jednak zdecydowanie uzyskując na mecie czas 8:16.36. Drugie miejsce zajęły Białorusinki z Mariną Arzamasową na ostatniej zmianie (8:20.07). Polkom, które wybiegały czas 8:24:71 zabrakło do trzeciego miejsca ponad 3 sekund – Australijki brąz wywalczyły wynikiem 8:21.08.

Do jutrzejszego finału awansowała kobieca sztafeta 4x400 metrów. Małgorzata Hołub, Adrianna Janowicz, Iga Baumgart i Justyna Święty wygrywając swoją serię eliminacyjna z czasem 3:29.42 zapewniły Polsce także kwalifikację w tej konkurencji do mistrzostw globu IAAF w Londynie (5-13 sierpnia).

Niestety w finałowej rozgrywce nie zobaczymy męskiej sztafety 4x400 metrów. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński i Rafał Omelko zajęli czwarte miejsce w swojej serii eliminacyjnej (3:08.42) i wystartują jedynie w finale B.

Dopiero 17. miejsce zajął zespół panów (Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Artur Zaczek, Grzegorz Zimniewicz) w biegach eliminacyjnych 4x100 metrów i nie wystąpił nawet w finale B. Przed sprinterami jeszcze szansa na dobry występ w biegu rozstawnym 4x200 metrów.

W nadchodzącą noc w Nassau m.in. finały kobiecego biegu 4x400 metrów oraz sztafeta 4x800 metrów mężczyzn, w której liczymy na biało-czerwony medal.

Transmisja z II dnia IAAF World Relays od 01:25 w nocy z niedzieli na poniedziałek w TVP Sport.

Pełne wyniki: Nassau