Menu
1 / 0
Aktualności /

Szybka trasa na Orlen Warsaw Marathon

Szybka trasa na Orlen Warsaw Marathon

Już 23 kwietnia 2017 r. odbędzie się V edycja największej imprezy biegowej w Polsce – ORLEN Warsaw Marathon. Trasa biegu maratońskiego, sygnowana przez IAAF Silver Label, wzorem roku ubiegłego, będzie sprzyjać biciu sportowych rekordów. Limit czasu na trasie tegorocznego maratonu wynosi 5 godzin i 30 minut.

Już 23 kwietnia 2017 r. odbędzie się V edycja największej imprezy biegowej w Polsce – ORLEN Warsaw Marathon. Trasa biegu maratońskiego, sygnowana przez IAAF Silver Label, wzorem roku ubiegłego, będzie sprzyjać biciu sportowych rekordów. Limit czasu na trasie tegorocznego maratonu wynosi 5 godzin i 30 minut.

Trasa ORLEN Warsaw Marathon jest uznawana za najszybszą i idealną do bicia życiowych rekordów. Kierując się zasadą „nie zmienia się rzeczy dobrych”, trasę maratonu – względem zeszłego roku – pozostawiliśmy bez zmian. Jeśli pogoda dopisze, możemy liczyć na kolejne rekordy na królewskim dystansie. Ponownie stawiamy też na malowniczość trasy. Uczestnicy maratonu będą mieli okazję biec najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Warszawy, m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem czy Alejami Ujazdowskimi – mówi Sebastian Chmara, rzecznik prasowy ORLEN Warsaw Marathon.

Bieg maratoński podczas Narodowego Święta Biegania wystartuje o godzinie 9:00 spod Stadionu PGE Narodowy. Każdy zawodnik rozpocznie bieg zgodnie z wybraną podczas rejestracji strefą czasową. Limit czasu w maratonie wynosi 5 godzin i 30 minut. Trasa V edycji ORLEN Warsaw Marathon przebiegać będzie przez pięć dzielnic Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów i Pragę.

Maratończycy wystartują spod Stadionu PGE Narodowy. Po przebiegnięciu przez Most Świętokrzyski skierują się na Stare Miasto, a następnie na wysokości 4. kilometra miną tylko jeden wyraźny podbieg – na ul. Sanguszki. Dalej maratończycy pobiegną najbardziej malowniczym odcinkiem trasy – ulicą Nowy Świat i Alejami Ujazdowskimi. Po wbiegnięciu na płaską ulicę Puławską tempo ich biegu powinno wyraźnie rosnąć. Gdy osiągną połowę dystansu, trasa będzie ich prowadzić już „z górki“. Na 22. kilometrze rozpocznie się półtorakilometrowy zbieg, gdzie różnica poziomu wzniesień wyniesie 21 metrów. To dobre miejsce na odpoczynek oraz nabranie odpowiedniego tempa biegu na dalszy, płaski dystans o długości 20 kilometrów, który doprowadzi zawodników do mety. Kolejne kilometry trasy będą wiodły m.in. al. Wilanowską i ul. Jana III Sobieskiego. Uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon będą mieli okazję przebiec wzdłuż Łazienek Królewskich, które pod koniec kwietnia powinny zachwycać wiosennymi widokami. Ostatnie kilometry biegu prowadzić będą ul. Czerniakowską i ul. Solec, która doprowadzi zawodników do dzielnicy Śródmieście oraz Mostu Świętokrzyskiego, tym razem do jego południowej nitki. Meta ORLEN Warsaw Marathon oraz Miasteczko Biegaczy niezmiennie pozostają na błoniach Stadionu PGE Narodowy.

Warto zaznaczyć, że trasa zostanie przystosowana także do startu zawodników na wózkach typu handbike, którzy pokonają dystans półmaratoński i zakończą swoje zmagania w dzielnicy Ursynów, na ul. Relaksowej.

W V edycji ORLEN Warsaw Marathon liczymy na rekordowe wyniki zawodników z elity, którzy będą walczyć o miejsca na podium maratonu, oraz o czasy, które dadzą im przepustkę do startu na mistrzostwach świata w Londynie. Projektując przebieg trasy OWM, przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na szybkość trasy (jeden podbieg), szerokość, atrakcyjność, jak również łatwy dostęp do trasy dla kibiców oraz przede wszystkim sugestie biegaczy, które wpływały po przednich edycjach – mówi Jarosław Żórawski, Sędzia Główny ORLEN Warsaw Marathon.

Ogłoszenie trasy to jednak nie jedyna wiadomość, na jaką czekali biegacze. Co roku wyczekiwaną przez biegaczy informacją jest ta o rodzaju koszulki dołączanej do pakietów PREMIUM i STANDARD, a także specjalnie zaprojektowanej na nią grafiki. W tym roku w pakietach maratończycy znajdą czerwone koszulki techniczne ASICS wykonane w technologii Motion Dry, które doskonale gospodarują wilgocią i odprowadzają pot ze skóry. Innowacyjny i delikatny materiał Cyberdry, wraz z płaskimi szwami w strategicznych obszarach oraz krojem typu raglan, zmniejsza ryzyko otarć i zapewnia maksymalny komfort podczas biegu. Koszulka, w wersji dla kobiet i mężczyzn, jest specjalnie dedykowana ORLEN Warsaw Marathon.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej