1 / 0

Sofia Ennaoui szósta w crossie IAAF w Burgos

Sofia Ennaoui zajęła szóste miejsce w biegu przełajowym Cross de Atapuerca (IAAF Cross Country Permit), rozegranym dziś w Burgos, w północnej Hiszpanii.

Polka w blisko 90-osobowej stawce zawodniczek uplasowała się na szóstym miejscu pokonując dystans ok. 8 kilometrów w 26:15. Najszybsza na trasie w Burgos była rówieśniczka naszej zawodniczki Etiopka Senbere Teferi – wicemistrzyni świata z Pekinu w biegu na 5000 metrów uzyskała czas 24:48 i o 4 sekundy wyprzedziła aktualną mistrzynię świata w crossie Kenijkę Agnes Jebet Tirop. Piąta w Burgos była trzykrotna złota medalistka mistrzostw Europy w biegach przełajowych Irlandka Fionnuala McCormack (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Britton).

Pełne wyniki: Burgos