1 / 0

Szymon Kulka mistrzem Polski na 5 km

Szymon Kulka odebrał dziś złoty medal mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 kilometrów, które odbyły się dziś na warszawskim Ursynowie.

Trener Janusz Wąsowski celował dla Kulki w wynik powyżej 14 minut, ale ostatecznie były mistrz Europy w biegach przełajowych pokonał 5 kilometrów ulicami Ursynowa w 13:56 i zdobył złoty medal. Srebro zdobył Tomasz Grycko (14:15), który na mecie zlokalizowanej w Alei Komisji Edukacji Narodowej pokonał Adama Nowickiego zaledwie o sekundę.

Szymon Kulka i Janusz Wąsowski podczas mistrzostw na Ursynowie (foto: Marek Biczyk)

Otwarte mistrzostwa Polski kobiet w biegu na 5 kilometrów odbędą się we wrześniu w Kleszczowie.