1 / 0

Manchester: Napieraj najszybszą Europejką

Wysokie czwarte miejsce w bardzo silnej obsadzie zajęła Dominika Napieraj podczas 14. biegu Great Manchester Run (IAAF Gold Label Road Race) rozegranego na dystansie 10 km.

Po rocznej przerwie po raz trzeci w biegu triumfowała Etiopka Tirunesh Dibaba w czasie 31:16, o 9 sekund pokonała Ednę Kiplagat i o 33 s – Dianę Nukuri (obie Kenia).

Wrocławianka kończąc dystans rezultatem 32:22 stoczyła zaciętą walkę na finiszu i zaledwie o sekundę wyprzedziła dwie utytułowane rywalki: Irlandkę Fionnualę Britton-McCormack (dwukrotna mistrzyni Europy w biegu przełajowym) i Francuzkę Christelle Daunay (aktualna mistrzyni Europy w maratonie). Na 9 miejscu uplasowała się Iwona Lewandowska (33:55).

Bieg mężczyzn po raz drugi wygrał Etiopczyk Kenenisa Bekele (rekordzista świata na 5000 m i 10 000 m) 28:08 przed Kenijczykiem Wilsonem Kipsangiem (były rekordzista świata w maratonie) 28:15.