1 / 0

Białogard: Rutkowska i Grycko mistrzami Polski

W sobotę w Białogardzie Katarzyna Rutkowska i Tomasz Grycko zdobyli tytuły mistrzów Polski w biegu na dystansie 10 000 metrów.

W biegu pań na dystansie ton nadawały Angelika Mach, Anna Szyszka oraz Marta Krawczyńska, która w finiszowej rozgrywce uległa Katarzynie Rutkowskiej. 22-letnia zawodniczka KS Podlasie Białystok zwyciężyła w czasie nowego rekordu życiowego - 34:25.71 (druga połowa biegu szybsza o 25 sekund od pierwszej) wyprzedzając Krawczyńską o 1.84 sekundy, brązowy medal przypadł Angelice Mach.

Rywalizację mężczyzn zdominował Tomasz Grycko, lider biegu niemal na całym dystansie. Zwyciężył z rezultatem 29:19.56, Adam Nowicki był wolniejszy o niemal 10 sekund, a Dawid Malina – o ponad 20 s. Trójka medalistów ustanowiła rekordy życiowe (łącznie w biegu padło ich 10). 19-letni radomianin Mateusz Kaczor (30:17.64) był bliski wskaźnika PZLA (30:15.00) na mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy.
Dla Tomasza Grycki jest to już drugi złoty medal MP w bieżącym roku, w marcu zwyciężył w biegu przełajowym na 10 km.
Katarzyna Rutkowska ma w swym dorobku 4 złote medale młodzieżowych MP (po dwa tytuły na 5000 m i 10 000 m).