Menu
1 / 0
Aktualności /

K-PZLA świętował 90-lecie istnienia

K-PZLA świętował 90-lecie istnienia

Choć założenie regionalnego związku lekkoatletycznego w Bydgoszczy datuje się na 6 kwietnia 1925 roku, to obchody 90-lecia Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki przypadły na ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem A.D. 2015. Związek uhonorowany został także medalem od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Choć założenie regionalnego związku lekkoatletycznego w Bydgoszczy datuje się na 6 kwietnia 1925 roku, to obchody 90-lecia Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki przypadły na ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem A.D. 2015. Związek uhonorowany został także medalem od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

 

Przyjazny jak zawsze lekkoatletycznej rodzinie Hotel City zgromadził znamienitych gości, w tym wielu byłych olimpijczyków z najstarszym na Kujawach i Pomorzu 87-letnim Alfonsem Niklasem.

Polski Związek Lekkiej Atletyki reprezentował wiceprezes Sebastian Chmara. Rangę uroczystości podkreślała obecność prezydentów  wiceprezydentów  największych miast regionu: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza. Nie zabrakło też reprezentantów Inowrocławia, którzy obok grodu nad Brdą i miasta Kopernika przeprowadziły w kończącym się roku z sukcesem międzynarodowe imprezy lekkoatletyczne.

Prezydent  Rafał Bruski uhonorował regionalny związek Medalem Prezydenta Bydgoszczy. Warto odnotować, że tym wyjątkowym medalem odznaczeniem są osoby i instytucje, które wykazują się szczególnymi zasługami w pracy na rzecz miasta.
Gala 90-lecia Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki w Hotelu City w Bydgoszczu (foto: Grzegorz Kowalski)


Po krótkim muzycznym wstępie i powitaniu gości przez prowadzącego, minutą ciszy uczczono pamięć działaczy, którzy odeszli w minionym pięcioleciu (K-PZLA celebruje jubileusze co 5 lat), w tym m.in. długoletniego prezesa związku Edmunda Mileckiego, Michała Joachimowskiego czy Jana Jaskólskiego.

Prezentację osiągnięć lat 2011-2015 i planów na najbliższy i dalszy czas (m.in.: 2. Mityng Copernicus Cup w hali w Toruniu, Europejski Festiwal Lekkoatletyczny czy Mistrzostwa Europy do lat 23 w 2017 na stadionie w Bydgoszczy) przeprowadził prezes K-PZLA Krzysztof Wolsztyński.

Nie zabrakło odznaczeń od PZLA (brązowe, srebrne i złote odznaki), wyróżnień Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. K-PZLA doceniło sponsorów i mecenasów działalności. Wśród wyróżnionych sponsorów byli: Agencja Reklamowa START, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, Firma Gotowski, Totalizator Sportowy Oddział w Bydgoszczy, Wydawnictwo Kreska, Express Media, ZETO Bydgoszcz, Polanik, Tamex, 4F; w gronie mecenasów: CWZS Zawisza Bydgoszcz, miasta Bydgoszcz, Inowrocław i Toruń, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Towarzystwo Ubezpieczeniowe InterRisk Vienna Insurance Group, Auto-Frelik Mercedes-Benz.

Następnie przedstawiciele miast i klubów regionu składali gratulacje i podziękowania za współpracę z K-PZLA i prezesem Wolsztyńskim.

Przed związkiem kolejne wyzwania jak organizacja ww. imprez. Do wspomnianych być może dojdzie jeszcze jedna, najbardziej nobilitująca – na początku roku Rada IAAF wybierze gospodarza Mistrzostw Świata Juniorów 2016. Bydgoszcz nie jest bez szans w konkurencji z miastami z Australii i Indii.

Maciej Łopatto

Powrót do listy

Więcej