1 / 0

MP Młodzików: szereg ciekawych wyników w Radomiu

W niedzielę w Radomiu dobre rezultaty podczas mistrzostw Polski młodzików uzyskali m.in. Maria Szramiak w rzucie oszczepem, Kornel Warszawski w rzucie dyskiem oraz Mateusz Wróbel w biegu na 300 metrów. Niedzielnej rywalizacji lekkoatletów towarzyszyła zdecydowanie lepsza aura niż podczas sobotniej odsłony czempionatu.

Biegnąc pod silny przeciwny wiatr z wynikiem 15.25 najlepsza w biegu pań na 100 metrów przez płotki była Julia Ziembicka. Wicemistrzynią Polski została Dominika Łykowska (15.52), a brąz zdobyła Julia Rączka (15.66). Niestety rywalizacji w biegu finałowym nie ukończyła najlepsza w eliminacjach Julia Kamińska z Żar. Rywalizację dziewcząt w biegu płotkarskim można było tuż po wbiegnięciu zawodniczek na linię mety na profilu PZLA na Instagram.

Ludwik Janowski uzyskując czas 15.41 pokonał Sebastiana Rybkę (15.54) i Jakuba Kalinowskiego (15.57) i zdobył złoty medal w biegu na 110 metrów przez płotki. Film z biegu opublikowaliśmy na profilu PZLA na Instagramie.

W biegu na 300 metrów Sara Neumann stoczyła na finiszowej prostej pasjonującą walkę z zawodniczką Susana Lachele. Ostatecznie na mecie złota Neumann uzyskała czas 40.12 i o 0.12 sekundy pokonała pilankę, która wczoraj zdobyła złoto na 300 metrów przez płotki. Brązowy medal, z czasem 40.91, zdobyła Paulina Zielińska.

Faworyt biegu na 300 metrów Mateusz Wróbel, który dwa tygodnie w Łodzi poprawił na tym dystansie rekord kraju, nie dał rywalom szans i mimo zwolnienia na ostatnich metrach wygrał z czasem 35.56, broniąc złota zdobytego przed rokiem w Zielonej Górze. Za plecami zawodnika z Buska-Zdroju finiszowali Konrad Pluta (36.09) oraz Artur Łęczycki (36.38). Film z finiszowych metrów biegu można obejrzeć na profilu PZLA na Instagramie.

Mateusz Wróbel na mecie biegu na 300 metrów (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Do ostatnich metrów walkę o złoto na dystansie 1000 metrów toczyła trójka zawodniczek startujących w drugiej serii. Na metę jako pierwsza wpadła Agnieszka Dybka (3:00.09) minimalnie pokonującą Nicolę Szeligę (3:00.20). Brązowy medal z wynikiem 3:00.37 zdobyła Milena Pyka.

W biegu panów na 1000 metrów najwięcej sił na finiszowe metry zachował Tymoteusz Marciniak, który na ok. 50 metrów przed metą odskoczył od rywali i złoto okrasił wynikiem 2:40.07. Wicemistrzem kraju został Radosław Moskal (2:41.41), który walczył o srebro z trzecim na mecie Bartoszem Klimkiem – 2:41.71.

Dwie zawodniczki Stali Mielec – Wiktoria Raś i Julia Mądra – zajęły dwie czołowe lokaty w chodzie na dystansie 3000 metrów. Zwyciężczyni uzyskała czas 15:26.43, a srebrna medalistka 15:50.21. Brązowy medal na niebieskiej bieżni radomskiego stadionu wychodziła Agata Piekarz – 16:08.38.

Bieg sztafetowy pań 4 x 100 metrów zdominowały ekipy z województwa śląskiego, które zajęły trzy miejsca w czołowej czwórce. Jako pierwsza finiszowała sztafeta klubu TL ROW Rybnik (Klaudia Warmińska, Julia Sidelnik, Magdalena Stępień, Julia Polak) uzyskując czas 49.90. Drugie miejsce dla klubu MOS CSiR Dąbrowa Górnicza (50.08), a trzecie miejsce wywalczyły panie z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego (50.41). Bez medalu rywalizację zakończył klub Piast Gliwice – sprinterki tego zasłużonego klubu długo prowadziły ale błąd na ostatniej zmianie skutkował dopiero czwartym miejscem na linii mety.

Zespół AZS-u UWM Olsztyn (Tomasz Bartnicki, Damian Szymański, Mateusz Dziadko, Wojciech Szon) kontrolował bieg przez cały dystans i złoty medal w sztafecie 4 x 100 metrów uzyskał czas 45.30. Wicemistrzami Polski zostali panowie z Kusego Szczecin (45.54), a brąz zdobyli sprinterzy Kusego Kraków (45.60).

Dominik Mieczkowski skacząc 6.63 (przy wietrze +3.5 m/s) został w Radomiu mistrzem Polski młodzików w skoku w dal. Zawodnik z Łomży pokonał Mateusza Skrzypka (6.55) oraz Kacpra Krawczyka (6.37).

Martyna Lewandowska skacząc 1.71 (trzy próby na 1.73) poprawiła o 5 centymetrów rekord życiowy i zdobyła złoty medal mistrzostw Polski młodzików w skoku wzwyż. Srebro dla Kamili Ferenc, a brąz dla Weroniki Stefaniuk – obie panie pokonały poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.66.

Wynik 3.30 dał w Radomiu złoto, srebro i brąz w skoku o tyczce. Zwyciężyła Julia Oberda – nieoficjalna rekordzistka kraju młodziczek. Zawodniczka stołecznej Skry skakała dziś bezbłędnie aż do momentu gdy poprzeczka została powieszona na 3.40. Srebrna Anna Łyko większość wysokości zaliczała w drugich próbach ale z 3.30 poradziła sobie w pierwszym skoku. Agata Grożyńska poprzeczkę zawieszoną na 3.30 pokonała w drugiej próbie.

W pchnięciu kulą wczorajsze niepowodzenie w rzucie młotem powetowała sobie Angelika Woźniak, która wygrała z rezultatem 14.20, uzyskanym jednak dopiero w szóstej próbie. Zawodniczka z Domaniewic właśnie w ostatniej serii pokonała Ewę Różańską, legitymującą się wynikiem 14.08. Miotaczki z Ziemi Łódzkiej zdeklasowały w Radomiu rywalki – brązowa medalistka, Nina Piesik, uzyskała 11.87.

Znakomitym wynikiem 63.56 złoto w rzucie dyskiem zapewnił sobie Kornel Warszawski. Młody zawodnik z Ostrzeszowa zdecydowanie pokonał Jakuba Lewoszewskiego (58.86) oraz Wojciecha Maroka (54.74).

Kornel Warszawski znakomitym rekordem życiowym okrasił zwycięstwo w rzucie dyskiem (foto: Tomasz Kasjaniuk)

W rzucie oszczepem żadnych szans nie dała rywalkom Maria Szramiak. Zawodniczka ze Słupska uzyskała w najlepszej próbie odległość 46.00 i pokonała swoją klubową koleżankę Julię Jakimowicz, które rezultatem 42.72 poprawiła rekord życiowy. Brązowy medal, z wynikiem 40.92, zdobyła Angelika Antoniak.

Maria Szramiak wygrała rzut oszczepem młodziczek (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Dopiero w szóstej kolejce rzutu młotem uzyskując wynik 55.45 Szymon Kwiatkowski zapewnił sobie złoty medal radomskiego czempionatu. Zawodnik z Wrześni poprawiając rekord życiowy pokonał w ostatniej próbie Michała Mikołajczyka, który dziś rzucił 54.61. Brązowy medal wywalczył Gracjan Sabajtis – 52.90.

Najwszechstronniejszą młodziczką mistrzostw Polski okazała się Klaudia Nazarowicz, która w pięcioboju zgromadziła 2797 punktów. Zawodniczka z Węgorzewa w drugim dniu była najlepsza w skoku w dal i uzyskała czwarty czas w biegu na 600 metrów. Wicemistrzynią Polski została Aleksandra Krauze (2653 pkt.), a brąz zdobyła Alicja Dolińska (2509 pkt.).

Mistrzem Polski młodzików w sześcioboju został Antoni Plichta, który przez dwa dni zmagań zgromadził 3691 punktów. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Kacper Jastrzębski – 3353 punkty. Brązowym medalistą została zwycięzca ostatniej konkurencji (biegu na 1000 metrów) Adam Miłowicki – 3229 punktów. Z rywalizacji po biegu płotkarskim wycofał się Aleksy Boroń – lider po pierwszym dniu już na rozgrzewce niestety doznał kontuzji.

Pełne wyniki: Radom